Rijzende ster Bol nuchter onder favorietenrol EK atletiek
TORUN (ANP) - Voor Femke Bol is de 400 meter een mentaal spelletje. De snelste atlete van Europa op deze afstand heeft zich aangeleerd tijdens de races vooral aan andere dingen te denken dan de onvermijdelijke verzuring. "Ik let op mijn armtechniek of houding van mijn bovenlichaam. Of beeld me in dat een tegenstander vlak achter me nog komt aanzetten. Door die focus op iets anders voel je minder die pijn in je verzuurde benen.’’
Dat psychische trucje heeft de pas 21-jarige Amersfoortse bijna stormachtig naar de wereldtop geleid. Vorig jaar verraste ze de mondiale atletiekwereld met machtige optredens op de 400 meter horden. Ze won alle wedstrijden die ze liep en eindigde met een tijd van 53,79 bovenaan op de wereldranglijst. Deze winter scherpte ze vier keer het Nederlands record op de 400 meter aan en met 50,64 voert ze met afstand de Europese ranglijst van dit jaar aan.
Haar prestaties zijn ook de Europese bond niet ontgaan. Bol krijgt deze dagen op de EK indooratletiek in Torun de behandeling van een vedette. De Amersfoortse schoof donderdag zelfs aan bij de internationale persconferentie voorafgaande aan het toernooi en dat is alleen weggelegd voor de sterren. Bol is dan ook de topfavoriete voor het goud.
Nuchter en bescheiden
"Ik ben inmiddels wat gewend aan die aandacht, maar het verandert mij niet hoor. Ik denk niet anders over mezelf of over anderen. Ik ben nog steeds dezelfde Femke. Die doet haar ding, traint hard en geniet van haar sport. Ik voel me ook helemaal niet speciaal. Ik denk altijd: wat ik kan, kan een ander ook. Nuchter en bescheiden zijn is ook hoe ik ben opgegroeid.’’
Die instelling komt haar goed van pas in Torun, waar ze vrijdag in actie komt in de series. "Het doet wel wat met me, die favorietenstatus. De mensen verwachten wat van me. Aan de andere kant neem ik het maar niet te veel met me mee. Ik ben pas 21, dit is pas mijn eerste EK indoor, er kan op zo’n toernooi van alles gebeuren. Misschien stijgt een andere atlete wel boven zichzelf uit. Maar ik ben fit, weet wat ik kan en weet ook dat hier sta als degene met de beste tijd.’’
EK
Bol heeft vooral heel veel zin in de EK. "Mijn laatste toernooi was de WK in Doha in oktober 2019. Dat is al weer eventjes geleden. Sindsdien heb ik veel vooruitgang gemaakt en laten zien dat ik hard kan lopen. Nu wil ik dat ook bewijzen op een toernooi, dus ik ben heel blij dat dit EK ondanks corona doorgaat.’’
Dat de wedstrijden in een sfeerloze indoorhal zonder publiek plaatsvinden, neemt ze voor lief. "Ik weet ook niet zo goed wat ik mis, want ik mag pas naar grote wedstrijden sinds er corona is.’’
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
15 uur geleden