Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijzende ster Bol nuchter onder favorietenrol EK atletiek

Rijzende ster Bol nuchter onder favorietenrol EK atletiek

TORUN (ANP) - Voor Femke Bol is de 400 meter een mentaal spelletje. De snelste atlete van Europa op deze afstand heeft zich aangeleerd tijdens de races vooral aan andere dingen te denken dan de onvermijdelijke verzuring. "Ik let op mijn armtechniek of houding van mijn bovenlichaam. Of beeld me in dat een tegenstander vlak achter me nog komt aanzetten. Door die focus op iets anders voel je minder die pijn in je verzuurde benen.’’

Dat psychische trucje heeft de pas 21-jarige Amersfoortse bijna stormachtig naar de wereldtop geleid. Vorig jaar verraste ze de mondiale atletiekwereld met machtige optredens op de 400 meter horden. Ze won alle wedstrijden die ze liep en eindigde met een tijd van 53,79 bovenaan op de wereldranglijst. Deze winter scherpte ze vier keer het Nederlands record op de 400 meter aan en met 50,64 voert ze met afstand de Europese ranglijst van dit jaar aan.

Haar prestaties zijn ook de Europese bond niet ontgaan. Bol krijgt deze dagen op de EK indooratletiek in Torun de behandeling van een vedette. De Amersfoortse schoof donderdag zelfs aan bij de internationale persconferentie voorafgaande aan het toernooi en dat is alleen weggelegd voor de sterren. Bol is dan ook de topfavoriete voor het goud.

Nuchter en bescheiden

"Ik ben inmiddels wat gewend aan die aandacht, maar het verandert mij niet hoor. Ik denk niet anders over mezelf of over anderen. Ik ben nog steeds dezelfde Femke. Die doet haar ding, traint hard en geniet van haar sport. Ik voel me ook helemaal niet speciaal. Ik denk altijd: wat ik kan, kan een ander ook. Nuchter en bescheiden zijn is ook hoe ik ben opgegroeid.’’

Die instelling komt haar goed van pas in Torun, waar ze vrijdag in actie komt in de series. "Het doet wel wat met me, die favorietenstatus. De mensen verwachten wat van me. Aan de andere kant neem ik het maar niet te veel met me mee. Ik ben pas 21, dit is pas mijn eerste EK indoor, er kan op zo’n toernooi van alles gebeuren. Misschien stijgt een andere atlete wel boven zichzelf uit. Maar ik ben fit, weet wat ik kan en weet ook dat hier sta als degene met de beste tijd.’’

EK

Bol heeft vooral heel veel zin in de EK. "Mijn laatste toernooi was de WK in Doha in oktober 2019. Dat is al weer eventjes geleden. Sindsdien heb ik veel vooruitgang gemaakt en laten zien dat ik hard kan lopen. Nu wil ik dat ook bewijzen op een toernooi, dus ik ben heel blij dat dit EK ondanks corona doorgaat.’’

Dat de wedstrijden in een sfeerloze indoorhal zonder publiek plaatsvinden, neemt ze voor lief. "Ik weet ook niet zo goed wat ik mis, want ik mag pas naar grote wedstrijden sinds er corona is.’’

Meer uit Sport

Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

9 minuten geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

2 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

2 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

2 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

7 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

8 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

10 uur geleden