'Rijzende ster' Bol maakt debuut als hoofdact op FBK Games
HENGELO (ANP) - Femke Bol beleeft zondag een primeur in eigen land. Hoewel de 21-jarige Amersfoortse atlete al tegen de wereldtop aanleunt op de 400 meter én de 400 meter horden, acteerde ze nog nooit in het hoofdprogramma van de FBK Games. In de komende editie van het atletiekgala in Hengelo komt ze als de rijzende ster van de Nederlandse atletiek in actie op het slotonderdeel, de 400 meter horden.
"Ik vind het supergaaf", zegt de jonge atlete. "Ik kom mijn hele leven al kijken met mijn ouders en beste vriendin naar de FBK Games. Ik keek als meisje altijd op tegen Dafne Schippers, Jamile Samuel en Churandy Martina en nu mag ik zelf meedoen in de grootste wedstrijd in Nederland tegen de wereldtop. Het is toch een beetje een droom die uitkomt."
Bol imponeerde vorige zomer met toptijden op de 400 meter horden. Aan het einde van het seizoen stond ze met een tijd van 53,79 seconden zelfs bovenaan op de wereldranglijst. Ze zette haar progressie deze winter voort met de Europese titel indoor op de 400 meter in een Nederlands record van 50,63. Afgelopen zaterdag liep Bol in Oordegem 50,56 op de 400 meter. Dat was meteen een Nederlands record.
'Op Spelen in topvorm zijn'
Die tijd verraste haar, want ze is naar eigen zeggen nog lang niet in topvorm. De vermoeidheid van zware trainingsweken zat nog in de benen. "Oordegem was om er in te komen. Op de FBK Games loop ik mijn eerste 400 horden van dit seizoen en daarna zal ik alleen nog maar dat nummer lopen tot en met de Olympische Spelen. Daar moet ik in topvorm zijn. Maar ik wil uiteraard in Hengelo wel goed lopen voor eigen publiek."
Hordetechniek en paslengte spelen een cruciale rol, aldus Bol. "Ik doe de 400 meter pas drie jaar, maar mijn lijf is ideaal voor dit onderdeel. Ik wil dit seizoen proberen in vijftien passen naar alle tien de horden te lopen. Voorheen lukte dat tot horde acht en daarna moest ik overgaan naar zestien passen. Als het lukt, dan kan ik er veel tijd mee winnen. Ik hoef namelijk niet te wisselen van opzwaaibeen en kan met mijn goede been de horden blijven nemen. Daardoor houd ik meer snelheid op die laatste twee horden naar de finish."
Door haar tijden en prestaties is Bol in razend tempo uitgegroeid tot een wereldster in wording. Zo was ze begin mei een van de blikvangers op de WK estafette in Polen, waarin ze de Nederlandse ploeg aan een startbewijs hielp op de nieuwe olympische discipline 4x400 meter gemengd. "Vorig jaar merkte ik nog niet zoveel van die aandacht vanwege corona, maar nu krijg ik wel veel meer media over me heen. Ik vind het niet erg hoor. Als de mensen het leuk vinden om te zien wat je doet, geeft dat erkenning. En aandacht voor atletiek in Nederland vind ik alleen maar mooi."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
12 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
12 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
14 uur geleden