'Rijzende ster' Bol maakt debuut als hoofdact op FBK Games
HENGELO (ANP) - Femke Bol beleeft zondag een primeur in eigen land. Hoewel de 21-jarige Amersfoortse atlete al tegen de wereldtop aanleunt op de 400 meter én de 400 meter horden, acteerde ze nog nooit in het hoofdprogramma van de FBK Games. In de komende editie van het atletiekgala in Hengelo komt ze als de rijzende ster van de Nederlandse atletiek in actie op het slotonderdeel, de 400 meter horden.
"Ik vind het supergaaf", zegt de jonge atlete. "Ik kom mijn hele leven al kijken met mijn ouders en beste vriendin naar de FBK Games. Ik keek als meisje altijd op tegen Dafne Schippers, Jamile Samuel en Churandy Martina en nu mag ik zelf meedoen in de grootste wedstrijd in Nederland tegen de wereldtop. Het is toch een beetje een droom die uitkomt."
Bol imponeerde vorige zomer met toptijden op de 400 meter horden. Aan het einde van het seizoen stond ze met een tijd van 53,79 seconden zelfs bovenaan op de wereldranglijst. Ze zette haar progressie deze winter voort met de Europese titel indoor op de 400 meter in een Nederlands record van 50,63. Afgelopen zaterdag liep Bol in Oordegem 50,56 op de 400 meter. Dat was meteen een Nederlands record.
'Op Spelen in topvorm zijn'
Die tijd verraste haar, want ze is naar eigen zeggen nog lang niet in topvorm. De vermoeidheid van zware trainingsweken zat nog in de benen. "Oordegem was om er in te komen. Op de FBK Games loop ik mijn eerste 400 horden van dit seizoen en daarna zal ik alleen nog maar dat nummer lopen tot en met de Olympische Spelen. Daar moet ik in topvorm zijn. Maar ik wil uiteraard in Hengelo wel goed lopen voor eigen publiek."
Hordetechniek en paslengte spelen een cruciale rol, aldus Bol. "Ik doe de 400 meter pas drie jaar, maar mijn lijf is ideaal voor dit onderdeel. Ik wil dit seizoen proberen in vijftien passen naar alle tien de horden te lopen. Voorheen lukte dat tot horde acht en daarna moest ik overgaan naar zestien passen. Als het lukt, dan kan ik er veel tijd mee winnen. Ik hoef namelijk niet te wisselen van opzwaaibeen en kan met mijn goede been de horden blijven nemen. Daardoor houd ik meer snelheid op die laatste twee horden naar de finish."
Door haar tijden en prestaties is Bol in razend tempo uitgegroeid tot een wereldster in wording. Zo was ze begin mei een van de blikvangers op de WK estafette in Polen, waarin ze de Nederlandse ploeg aan een startbewijs hielp op de nieuwe olympische discipline 4x400 meter gemengd. "Vorig jaar merkte ik nog niet zoveel van die aandacht vanwege corona, maar nu krijg ik wel veel meer media over me heen. Ik vind het niet erg hoor. Als de mensen het leuk vinden om te zien wat je doet, geeft dat erkenning. En aandacht voor atletiek in Nederland vind ik alleen maar mooi."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
37 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
41 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
5 uur geleden