
Rijstrook van A59 bij Waspik afgezet voor zoekactie Hebe en Sanne
WASPIK (ANP) - Rijkswaterstaat heeft een rijstrook van de A59 bij Waspik afgezet voor het onderzoek naar de vermiste Hebe (10) en haar begeleidster Sanne (26). De politie zegt dat vanaf de afrit van de A59 tot aan het veer naar Dussen, in noordelijke richting, gezocht wordt naar de twee die sinds maandag vermist worden.
De rijstrook is afgezet om op een veilige en ongestoorde manier het werk te kunnen doen, aldus de politie. Rijkswaterstaat meldt dat automobilisten in de richting van Den Bosch rekening moeten houden met extra reistijd vanwege de ontstane file. Een politiewoordvoerster laat weten dat op basis van binnengekomen tips de zoekacties plaatsvinden. Hoe concreet die zijn, is niet bekend.
In het water langs de Winterdijk in Sprang-Capelle in de gemeente Waalwijk is niets gevonden, laat een woordvoerder van de politie weten. Daar werd woensdagmiddag ook gezocht. Die weg ligt parallel aan de A59.
De politie heeft de zoektocht sinds dinsdagmiddag toegespitst op Waspik, omdat Hebe en Sanne voor het laatst gezien zouden zijn op de A59 ter hoogte van het Brabantse dorp. Ook vrijwilligers van het Veteranen Search Team zijn in de omgeving aan het zoeken. Daarnaast is ook een grote groep vrijwilligers in de Loonse en Drunense Duinen een zoektocht gestart. Dat ligt verder naar het oosten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Interim-directeur Geert van Meerveld van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) is opgestapt, bevestigt een woordvoerder van het KIT na berichtgeving van Trouw en NRC. Vorige week ontstond binnen de organisatie ophef omdat medewerkers het er niet mee eens waren dat het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zondag in het KIT-gebouw zijn 50-jarig bestaan zou vieren.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een kabinetsdelegatie naar de verboden pride-mars in Boedapest gaat. Regeringspartijen VVD, NSC en BBB hielpen die oproep van Volt aan een meerderheid. Hun coalitiegenoot PVV stemde juist tegen de motie.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt toch een protestmars door Den Haag tegen de komende NAVO-top, zeggen de organisatoren. De politie staat de mars volgens hen bij nader inzien toch toe. De gemeente beaamt dat nog niet.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De blus- en reddingsoperatie van het brandende Panamese autoschip Fremantle Highway in 2023 verliep moeizaam door gebrekkige communicatie tussen de verschillende hulpdiensten en trage besluitvorming. Dat constateert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). De verbrokkeling van de verschillende diensten ging "ten koste van de snelheid van handelen".
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het incident in een woning in Hoofddorp zijn twee mannen van 21 en 22 jaar, meldt het Openbaar Ministerie. Beiden komen uit de Noord-Hollandse plaats. Het incident gebeurde woensdagochtend vroeg in de Fanny Blankers-Koenlaan. Agenten kwamen af op een steekincident in de woning. Ter plaatse werd ook door de politie geschoten. Twee agenten raakten gewond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil meer weten over de detentieomstandigheden van voormalig advocaat Inez Weski. Zij zat na haar arrestatie twee jaar geleden negen dagen op een "onwettige plek" vast. De Inspectie Justitie en Veiligheid meldde recent dat zij gedetineerd zat op "een niet erkende en gecontroleerde plaats". Dat bleek een ondergrondse bunker in Kamp Zeist.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt of deelnemers aan een pro-Palestijns protest, woensdagavond in Rotterdam, een Israëlische vlag in brand hebben gestoken en of er daarbij strafbare feiten zijn gepleegd. Dat meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie.
1 uur geleden