Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong is voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround geworden. De 29-jarige schaatsster hield op de afsluitende 5000 meter in Thialf voldoende van haar voorsprong over om Joy Beune, de Nederlandse en wereldkampioene allround, net voor te blijven.
Rijpma-De Jong kwam op de 5000 meter tot de vijfde tijd van 7.02,13 en behield daarmee net genoeg van haar voorsprong van 5,77 seconden op Beune. Die zette met 6.57,55 de derde tijd neer.
De afstandszege ging in 6.50,81 naar de Noorse Ragne Wiklund die daarmee het brons pakte voor Merel Conijn. Conijn reed op de slotafstand met 6.52,43 de tweede tijd.
Ireen Wüst
Met de vierde Europese allroundtitel op rij evenaart Rijpma-de Jong de prestaties van de Duitse schaatssters Anni Friesinger, Gunda Niemann en Andrea Mitscherlich. Die wonnen hun EK's wel in de jaren dat er nog jaarlijks een EK allround was. Rijpma-De Jong won in 2019, 2021, 2023 en 2025.
Niemann is recordhouder met acht Europese allroundtitels. Ireen Wüst is met vijf Europese allroundtitels de Nederlandse met de meeste eindzeges.
Rijpma-De Jong eindigde twee weken geleden nog als derde op het NK allround achter Beune en Conijn. Op dit EK reed ze een snellere 500 meter en wist ze haar verlies op de langere afstanden beperkt te houden.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
4 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden