Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround

Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong is voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround geworden. De 29-jarige schaatsster hield op de afsluitende 5000 meter in Thialf voldoende van haar voorsprong over om Joy Beune, de Nederlandse en wereldkampioene allround, net voor te blijven.

Rijpma-De Jong kwam op de 5000 meter tot de vijfde tijd van 7.02,13 en behield daarmee net genoeg van haar voorsprong van 5,77 seconden op Beune. Die zette met 6.57,55 de derde tijd neer.

De afstandszege ging in 6.50,81 naar de Noorse Ragne Wiklund die daarmee het brons pakte voor Merel Conijn. Conijn reed op de slotafstand met 6.52,43 de tweede tijd.

Ireen Wüst

Met de vierde Europese allroundtitel op rij evenaart Rijpma-de Jong de prestaties van de Duitse schaatssters Anni Friesinger, Gunda Niemann en Andrea Mitscherlich. Die wonnen hun EK's wel in de jaren dat er nog jaarlijks een EK allround was. Rijpma-De Jong won in 2019, 2021, 2023 en 2025.

Niemann is recordhouder met acht Europese allroundtitels. Ireen Wüst is met vijf Europese allroundtitels de Nederlandse met de meeste eindzeges.

Rijpma-De Jong eindigde twee weken geleden nog als derde op het NK allround achter Beune en Conijn. Op dit EK reed ze een snellere 500 meter en wist ze haar verlies op de langere afstanden beperkt te houden.

Meer uit Sport

Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

4 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

8 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

10 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

10 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

11 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

11 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

11 uur geleden