Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong is voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround geworden. De 29-jarige schaatsster hield op de afsluitende 5000 meter in Thialf voldoende van haar voorsprong over om Joy Beune, de Nederlandse en wereldkampioene allround, net voor te blijven.
Rijpma-De Jong kwam op de 5000 meter tot de vijfde tijd van 7.02,13 en behield daarmee net genoeg van haar voorsprong van 5,77 seconden op Beune. Die zette met 6.57,55 de derde tijd neer.
De afstandszege ging in 6.50,81 naar de Noorse Ragne Wiklund die daarmee het brons pakte voor Merel Conijn. Conijn reed op de slotafstand met 6.52,43 de tweede tijd.
Ireen Wüst
Met de vierde Europese allroundtitel op rij evenaart Rijpma-de Jong de prestaties van de Duitse schaatssters Anni Friesinger, Gunda Niemann en Andrea Mitscherlich. Die wonnen hun EK's wel in de jaren dat er nog jaarlijks een EK allround was. Rijpma-De Jong won in 2019, 2021, 2023 en 2025.
Niemann is recordhouder met acht Europese allroundtitels. Ireen Wüst is met vijf Europese allroundtitels de Nederlandse met de meeste eindzeges.
Rijpma-De Jong eindigde twee weken geleden nog als derde op het NK allround achter Beune en Conijn. Op dit EK reed ze een snellere 500 meter en wist ze haar verlies op de langere afstanden beperkt te houden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
15 uur geleden