Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround

Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong is voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround geworden. De 29-jarige schaatsster hield op de afsluitende 5000 meter in Thialf voldoende van haar voorsprong over om Joy Beune, de Nederlandse en wereldkampioene allround, net voor te blijven.

Rijpma-De Jong kwam op de 5000 meter tot de vijfde tijd van 7.02,13 en behield daarmee net genoeg van haar voorsprong van 5,77 seconden op Beune. Die zette met 6.57,55 de derde tijd neer.

De afstandszege ging in 6.50,81 naar de Noorse Ragne Wiklund die daarmee het brons pakte voor Merel Conijn. Conijn reed op de slotafstand met 6.52,43 de tweede tijd.

Ireen Wüst

Met de vierde Europese allroundtitel op rij evenaart Rijpma-de Jong de prestaties van de Duitse schaatssters Anni Friesinger, Gunda Niemann en Andrea Mitscherlich. Die wonnen hun EK's wel in de jaren dat er nog jaarlijks een EK allround was. Rijpma-De Jong won in 2019, 2021, 2023 en 2025.

Niemann is recordhouder met acht Europese allroundtitels. Ireen Wüst is met vijf Europese allroundtitels de Nederlandse met de meeste eindzeges.

Rijpma-De Jong eindigde twee weken geleden nog als derde op het NK allround achter Beune en Conijn. Op dit EK reed ze een snellere 500 meter en wist ze haar verlies op de langere afstanden beperkt te houden.

Meer uit Sport

Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

3 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

13 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

14 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

15 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

15 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

16 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

19 uur geleden