Rijpma-De Jong voor de vierde keer Europees kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong is voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround geworden. De 29-jarige schaatsster hield op de afsluitende 5000 meter in Thialf voldoende van haar voorsprong over om Joy Beune, de Nederlandse en wereldkampioene allround, net voor te blijven.
Rijpma-De Jong kwam op de 5000 meter tot de vijfde tijd van 7.02,13 en behield daarmee net genoeg van haar voorsprong van 5,77 seconden op Beune. Die zette met 6.57,55 de derde tijd neer.
De afstandszege ging in 6.50,81 naar de Noorse Ragne Wiklund die daarmee het brons pakte voor Merel Conijn. Conijn reed op de slotafstand met 6.52,43 de tweede tijd.
Ireen Wüst
Met de vierde Europese allroundtitel op rij evenaart Rijpma-de Jong de prestaties van de Duitse schaatssters Anni Friesinger, Gunda Niemann en Andrea Mitscherlich. Die wonnen hun EK's wel in de jaren dat er nog jaarlijks een EK allround was. Rijpma-De Jong won in 2019, 2021, 2023 en 2025.
Niemann is recordhouder met acht Europese allroundtitels. Ireen Wüst is met vijf Europese allroundtitels de Nederlandse met de meeste eindzeges.
Rijpma-De Jong eindigde twee weken geleden nog als derde op het NK allround achter Beune en Conijn. Op dit EK reed ze een snellere 500 meter en wist ze haar verlies op de langere afstanden beperkt te houden.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
10 uur geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 dag geleden