Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong werd in Heerenveen voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround. Voor de 29-jarige schaatsster uit Rottum, om de hoek van Thialf, was het haar mooiste van de vier titels. "Een vol Thialf en straks de koets", wees ze naar de arrenslee waar ze eindelijk haar zegeronde in kan maken, nadat dat vier jaar geleden bij haar EK-titel in coronatijd in een lege schaatshal niet kon.

Rijpma-De Jong moest twee weken geleden genoegen nemen met de derde plaats op het NK allround achter Joy Beune en Merel Conijn. Ze gaf toen al aan dat het allrounden steeds moeilijker voor haar wordt, omdat ze zich meer concentreert op de 1000 en 1500 meter en daardoor de lange afstanden minder goed reed. "Voor dit toernooi heb ik mezelf in twee weken vanaf de basis moeten opbouwen", zei ze over de teleurstelling na het NK. "En dat dat gelukt is, zegt me dat ik mezelf heb overwonnen."

Om de vierde Europese allroundtitel op rij te kunnen veroveren, moest Rijpma-De Jong alles geven om een voorsprong van 5 seconden op wereldkampioene Joy Beune te behouden. "Er is altijd iets in mijn hoofd dat niet op wil geven. Dan gaat de vechtmodus aan. Soms ga ik dan technische foutjes maken, maar het kan me ook veel brengen zoals nu. Ik had twee weken geleden niet durven dromen dat ik hier Europees kampioen zou worden, dus ik heb mezelf mentaal en fysiek kunnen verbazen."

'Stomme robot'

Die vechtersmentaliteit heeft Rijpma-De Jong van moeders- en vaderskant. "We zijn soms een beetje eigenwijs, maar we vechten voor alles wat we waard zijn. Mijn man heeft het soms ook lastig met mij", zei ze met een lach.

Een extra motivatie was voor Rijpma-De Jong de ereronde. "Ik wilde heel graag in die arrenslee. In de coronabubbel was er niemand en moest ik een beetje zwaaien naar zo'n stomme robot die langs de baan meereed. Dat waren dan mijn ouders", herinnerde ze zich haar tweede EK-titel in een leeg Thialf in 2021.

De Friezin zei opgegroeid te zijn met paarden die onvoorwaardelijke liefde teruggeven. "Die arrenslee is het mooiste wat er is. Ik heb het vroeger op televisie gezien en zat bij Ireen Wüst in het team toen zij hier kampioen werd en in de arrenslee mocht", zei ze over het EK van 2017 toen ze zelf derde werd. "Dat was de laatste keer dat het kon."

Meer uit Sport

Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

5 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

15 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

17 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

20 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

21 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

23 uur geleden