Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-De Jong werd in Heerenveen voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround. Voor de 29-jarige schaatsster uit Rottum, om de hoek van Thialf, was het haar mooiste van de vier titels. "Een vol Thialf en straks de koets", wees ze naar de arrenslee waar ze eindelijk haar zegeronde in kan maken, nadat dat vier jaar geleden bij haar EK-titel in coronatijd in een lege schaatshal niet kon.

Rijpma-De Jong moest twee weken geleden genoegen nemen met de derde plaats op het NK allround achter Joy Beune en Merel Conijn. Ze gaf toen al aan dat het allrounden steeds moeilijker voor haar wordt, omdat ze zich meer concentreert op de 1000 en 1500 meter en daardoor de lange afstanden minder goed reed. "Voor dit toernooi heb ik mezelf in twee weken vanaf de basis moeten opbouwen", zei ze over de teleurstelling na het NK. "En dat dat gelukt is, zegt me dat ik mezelf heb overwonnen."

Om de vierde Europese allroundtitel op rij te kunnen veroveren, moest Rijpma-De Jong alles geven om een voorsprong van 5 seconden op wereldkampioene Joy Beune te behouden. "Er is altijd iets in mijn hoofd dat niet op wil geven. Dan gaat de vechtmodus aan. Soms ga ik dan technische foutjes maken, maar het kan me ook veel brengen zoals nu. Ik had twee weken geleden niet durven dromen dat ik hier Europees kampioen zou worden, dus ik heb mezelf mentaal en fysiek kunnen verbazen."

'Stomme robot'

Die vechtersmentaliteit heeft Rijpma-De Jong van moeders- en vaderskant. "We zijn soms een beetje eigenwijs, maar we vechten voor alles wat we waard zijn. Mijn man heeft het soms ook lastig met mij", zei ze met een lach.

Een extra motivatie was voor Rijpma-De Jong de ereronde. "Ik wilde heel graag in die arrenslee. In de coronabubbel was er niemand en moest ik een beetje zwaaien naar zo'n stomme robot die langs de baan meereed. Dat waren dan mijn ouders", herinnerde ze zich haar tweede EK-titel in een leeg Thialf in 2021.

De Friezin zei opgegroeid te zijn met paarden die onvoorwaardelijke liefde teruggeven. "Die arrenslee is het mooiste wat er is. Ik heb het vroeger op televisie gezien en zat bij Ireen Wüst in het team toen zij hier kampioen werd en in de arrenslee mocht", zei ze over het EK van 2017 toen ze zelf derde werd. "Dat was de laatste keer dat het kon."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

10 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

10 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

11 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

11 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

12 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

13 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

13 uur geleden