Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround

Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is voor de vijfde keer in haar loopbaan nationaal kampioene allround geworden. De schaatsster van Jumbo-Visma zag in de afsluitende 5000 meter haar leidende positie niet meer in gevaar komen. In een rechtstreeks duel met naaste belager Elisa Dul kwam Rijpma tot een tijd van 7.00,09

Daarmee werd ze op de slotafstand tweede achter Merel Conijn, die uitkwam op 6.55,72. Dul was goed voor de derde tijd: 7.01,70. Dul werd tweede in het eindklassement, Conijn derde.

Rijpma veroverde dankzij haar titel ook een ticket voor de WK allround, over twee weken in Inzell. Joy Beune en Marijke Groenewoud, die de NK lieten schieten, waren al zeker van deelname aan de WK. Belangrijker nog dan haar titel vond Rijpma haar plek in de WK-ploeg. "Ik wil zo graag een WK rijden. Ik was ook heel zenuwachtig vandaag. Zeker omdat het mijn eerste 5 kilometer van dit seizoen was", vertelde de kampioene bij de NOS.

Jetlag

Jetlag, na de terugreis uit Calgary waar ze deelnam aan de WK afstanden, had haar wel parten gespeeld. "Het was voor mij zaak om rustig te blijven in mijn rit tegen Elisa. Ik wist dat zij een keer keihard onderdoor zou komen. Dat gebeurde ook, maar ik ben gewoon mijn eigen race blijven rijden. Ik zat ook in een luxe positie, want zij moest zeven seconden goedmaken."

Of het nu haar vierde of haar vijfde nationale titel was, de 28-jarige Rijpma wist het niet precies. "Mijn vijfde? Mooi." Daarmee evenaart ze Ria Visser, de enige schaatsster die er ook in slaagde vijf keer Nederlands kampioene allround te worden.

Meer uit Sport

Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

14 minuten geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

2 uur geleden
Jetten: verandering in relatie met VS is 'onomkeerbaar'

DEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."

2 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

4 uur geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

13 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

15 uur geleden
Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

19 uur geleden