Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is voor de vijfde keer in haar loopbaan nationaal kampioene allround geworden. De schaatsster van Jumbo-Visma zag in de afsluitende 5000 meter haar leidende positie niet meer in gevaar komen. In een rechtstreeks duel met naaste belager Elisa Dul kwam Rijpma tot een tijd van 7.00,09
Daarmee werd ze op de slotafstand tweede achter Merel Conijn, die uitkwam op 6.55,72. Dul was goed voor de derde tijd: 7.01,70. Dul werd tweede in het eindklassement, Conijn derde.
Rijpma veroverde dankzij haar titel ook een ticket voor de WK allround, over twee weken in Inzell. Joy Beune en Marijke Groenewoud, die de NK lieten schieten, waren al zeker van deelname aan de WK. Belangrijker nog dan haar titel vond Rijpma haar plek in de WK-ploeg. "Ik wil zo graag een WK rijden. Ik was ook heel zenuwachtig vandaag. Zeker omdat het mijn eerste 5 kilometer van dit seizoen was", vertelde de kampioene bij de NOS.
Jetlag
Jetlag, na de terugreis uit Calgary waar ze deelnam aan de WK afstanden, had haar wel parten gespeeld. "Het was voor mij zaak om rustig te blijven in mijn rit tegen Elisa. Ik wist dat zij een keer keihard onderdoor zou komen. Dat gebeurde ook, maar ik ben gewoon mijn eigen race blijven rijden. Ik zat ook in een luxe positie, want zij moest zeven seconden goedmaken."
Of het nu haar vierde of haar vijfde nationale titel was, de 28-jarige Rijpma wist het niet precies. "Mijn vijfde? Mooi." Daarmee evenaart ze Ria Visser, de enige schaatsster die er ook in slaagde vijf keer Nederlands kampioene allround te worden.
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
50 minuten geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
5 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
6 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
14 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
14 uur geleden