Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround

Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is voor de vijfde keer in haar loopbaan nationaal kampioene allround geworden. De schaatsster van Jumbo-Visma zag in de afsluitende 5000 meter haar leidende positie niet meer in gevaar komen. In een rechtstreeks duel met naaste belager Elisa Dul kwam Rijpma tot een tijd van 7.00,09

Daarmee werd ze op de slotafstand tweede achter Merel Conijn, die uitkwam op 6.55,72. Dul was goed voor de derde tijd: 7.01,70. Dul werd tweede in het eindklassement, Conijn derde.

Rijpma veroverde dankzij haar titel ook een ticket voor de WK allround, over twee weken in Inzell. Joy Beune en Marijke Groenewoud, die de NK lieten schieten, waren al zeker van deelname aan de WK. Belangrijker nog dan haar titel vond Rijpma haar plek in de WK-ploeg. "Ik wil zo graag een WK rijden. Ik was ook heel zenuwachtig vandaag. Zeker omdat het mijn eerste 5 kilometer van dit seizoen was", vertelde de kampioene bij de NOS.

Jetlag

Jetlag, na de terugreis uit Calgary waar ze deelnam aan de WK afstanden, had haar wel parten gespeeld. "Het was voor mij zaak om rustig te blijven in mijn rit tegen Elisa. Ik wist dat zij een keer keihard onderdoor zou komen. Dat gebeurde ook, maar ik ben gewoon mijn eigen race blijven rijden. Ik zat ook in een luxe positie, want zij moest zeven seconden goedmaken."

Of het nu haar vierde of haar vijfde nationale titel was, de 28-jarige Rijpma wist het niet precies. "Mijn vijfde? Mooi." Daarmee evenaart ze Ria Visser, de enige schaatsster die er ook in slaagde vijf keer Nederlands kampioene allround te worden.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

9 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

12 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

14 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

14 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

17 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

17 uur geleden