Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround

Rijpma-de Jong pakt vijfde nationale titel allround

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is voor de vijfde keer in haar loopbaan nationaal kampioene allround geworden. De schaatsster van Jumbo-Visma zag in de afsluitende 5000 meter haar leidende positie niet meer in gevaar komen. In een rechtstreeks duel met naaste belager Elisa Dul kwam Rijpma tot een tijd van 7.00,09

Daarmee werd ze op de slotafstand tweede achter Merel Conijn, die uitkwam op 6.55,72. Dul was goed voor de derde tijd: 7.01,70. Dul werd tweede in het eindklassement, Conijn derde.

Rijpma veroverde dankzij haar titel ook een ticket voor de WK allround, over twee weken in Inzell. Joy Beune en Marijke Groenewoud, die de NK lieten schieten, waren al zeker van deelname aan de WK. Belangrijker nog dan haar titel vond Rijpma haar plek in de WK-ploeg. "Ik wil zo graag een WK rijden. Ik was ook heel zenuwachtig vandaag. Zeker omdat het mijn eerste 5 kilometer van dit seizoen was", vertelde de kampioene bij de NOS.

Jetlag

Jetlag, na de terugreis uit Calgary waar ze deelnam aan de WK afstanden, had haar wel parten gespeeld. "Het was voor mij zaak om rustig te blijven in mijn rit tegen Elisa. Ik wist dat zij een keer keihard onderdoor zou komen. Dat gebeurde ook, maar ik ben gewoon mijn eigen race blijven rijden. Ik zat ook in een luxe positie, want zij moest zeven seconden goedmaken."

Of het nu haar vierde of haar vijfde nationale titel was, de 28-jarige Rijpma wist het niet precies. "Mijn vijfde? Mooi." Daarmee evenaart ze Ria Visser, de enige schaatsster die er ook in slaagde vijf keer Nederlands kampioene allround te worden.

Meer uit Sport

Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

1 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

8 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

15 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden