Rijpma-De Jong leidt op EK allround, Wiklund wint 3000 meter
HAMAR (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong gaat na de eerste dag van het EK allround in het Noorse Hamar aan de leiding. De 27-jarige titelverdedigster leverde op de 3000 meter wel een deel van haar voorsprong in ten opzichte van de Noorse Ragne Wiklund, de nummer drie in het klassement.
Wiklund won de 3000 meter in het Vikingskipet in 3.59,92. Ze klopte in een rechtstreeks duel Rijpma-De Jong, die tweede werd in 4.01,40. Marijke Groenewoud, die alleen moest rijden na de afmelding van de Belgische Sandrine Tas, werd derde in 4.04,18 en heeft in het klassement nog een heel kleine voorsprong op Wiklund.
Rijpma-De Jong heeft zondag op de 1500 meter een voorsprong van 2,83 seconden op Groenewoud. Wiklund moet 2,88 seconden goedmaken.
Debutante Robin Groot reed haar 3000 meter in 4.09,40 en zette daarmee de vierde tijd neer. In het klassement staat ze ook vierde.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
21 uur geleden