Rijpma-De Jong leidt op EK allround, Wiklund wint 3000 meter
HAMAR (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong gaat na de eerste dag van het EK allround in het Noorse Hamar aan de leiding. De 27-jarige titelverdedigster leverde op de 3000 meter wel een deel van haar voorsprong in ten opzichte van de Noorse Ragne Wiklund, de nummer drie in het klassement.
Wiklund won de 3000 meter in het Vikingskipet in 3.59,92. Ze klopte in een rechtstreeks duel Rijpma-De Jong, die tweede werd in 4.01,40. Marijke Groenewoud, die alleen moest rijden na de afmelding van de Belgische Sandrine Tas, werd derde in 4.04,18 en heeft in het klassement nog een heel kleine voorsprong op Wiklund.
Rijpma-De Jong heeft zondag op de 1500 meter een voorsprong van 2,83 seconden op Groenewoud. Wiklund moet 2,88 seconden goedmaken.
Debutante Robin Groot reed haar 3000 meter in 4.09,40 en zette daarmee de vierde tijd neer. In het klassement staat ze ook vierde.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
22 uur geleden