Rijpma-de Jong leidt EK allround na 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong leidt het klassement na de eerste dag van het EK allround. De titelverdedigster eindigde met 4.01,61 als vijfde op de 3000 meter, nadat ze de dag was begonnen met de zege op de 500 meter.
De Noorse Ragne Wiklund won de 3000 meter in 3.59,43. De Italiaanse Francesca Lollobrigida eindigde met 4.00,37 als tweede. Joy Beune, de regerend wereldkampioene en Nederlands kampioene allround, werd derde met 4.00,39. Ze versloeg in de slotrit Rijpma-de Jong, maar maakte slechts een deel van haar achterstand goed.
Merel Conijn, de derde Nederlandse deelneemster, was met 4.01,48 een fractie sneller dan Rijpma-de Jong en eindigde als vierde.
Algemeen klassement
Het EK allround gaat zondag verder met de 1500 meter.
In het algemeen klassement heeft Rijpma-de Jong voor de 1500 meter van zondag 1,82 seconde voorsprong op Beune die tweede staat. Lollobrigida moet 2,97 seconden goedmaken en Wiklund 3,89 seconden. Conijn staat daar vlak achter op de vijfde plaats op 3,98 seconden.
Meer uit Sport
LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
15 uur geledenBAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.
15 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
22 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
1 dag geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
1 dag geleden