Rijpma-de Jong leidt EK allround na 3000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong leidt het klassement na de eerste dag van het EK allround. De titelverdedigster eindigde met 4.01,61 als vijfde op de 3000 meter, nadat ze de dag was begonnen met de zege op de 500 meter.
De Noorse Ragne Wiklund won de 3000 meter in 3.59,43. De Italiaanse Francesca Lollobrigida eindigde met 4.00,37 als tweede. Joy Beune, de regerend wereldkampioene en Nederlands kampioene allround, werd derde met 4.00,39. Ze versloeg in de slotrit Rijpma-de Jong, maar maakte slechts een deel van haar achterstand goed.
Merel Conijn, de derde Nederlandse deelneemster, was met 4.01,48 een fractie sneller dan Rijpma-de Jong en eindigde als vierde.
Algemeen klassement
Het EK allround gaat zondag verder met de 1500 meter.
In het algemeen klassement heeft Rijpma-de Jong voor de 1500 meter van zondag 1,82 seconde voorsprong op Beune die tweede staat. Lollobrigida moet 2,97 seconden goedmaken en Wiklund 3,89 seconden. Conijn staat daar vlak achter op de vijfde plaats op 3,98 seconden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
6 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden