Rijpma-De Jong houdt leiding EK allround, Beune wint 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is bij het EK allround in Heerenveen een fractie ingelopen op klassementsleidster Antoinette Rijpma-De Jong. De 25-jarige schaatsster won in 1.54,60 de 1500 meter en verkleinde haar achterstand op de titelverdedigster. Die werd met 1.54,69 tweede, maar houdt de leiding in het klassement.
In een rechtstreeks duel was Rijpma-De Jong sneller weg. Beune maakte die achterstand in de slotronde goed en won met een miniem verschil.
In het algemeen klassement heeft Rijpma-De Jong voor de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 5,77 seconden op Beune.
Strijd om brons
Merel Conijn kwam tot 1.57,50 en werd daarmee vijfde. Ragne Wiklund was met 1.56,39 sneller met de derde tijd en nam meer afstand van Conijn in het klassement. Ook Francesca Lollobrigida was met 1.57,19 een fractie sneller dan Conijn.
Waar de strijd om het goud gaat tussen Rijpma-De Jong en Beune lijkt te gaan, vecht Conijn nog met Lollobrigida en Wiklund om het brons. Conijn staat vijfde en moet 4,38 seconden goedmaken op de Italiaanse en 4,01 seconden op de Noorse om hen te passeren in het klassement.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
1 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
15 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
15 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
18 uur geleden