Rijpma-De Jong houdt leiding EK allround, Beune wint 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is bij het EK allround in Heerenveen een fractie ingelopen op klassementsleidster Antoinette Rijpma-De Jong. De 25-jarige schaatsster won in 1.54,60 de 1500 meter en verkleinde haar achterstand op de titelverdedigster. Die werd met 1.54,69 tweede, maar houdt de leiding in het klassement.
In een rechtstreeks duel was Rijpma-De Jong sneller weg. Beune maakte die achterstand in de slotronde goed en won met een miniem verschil.
In het algemeen klassement heeft Rijpma-De Jong voor de afsluitende 5000 meter een voorsprong van 5,77 seconden op Beune.
Strijd om brons
Merel Conijn kwam tot 1.57,50 en werd daarmee vijfde. Ragne Wiklund was met 1.56,39 sneller met de derde tijd en nam meer afstand van Conijn in het klassement. Ook Francesca Lollobrigida was met 1.57,19 een fractie sneller dan Conijn.
Waar de strijd om het goud gaat tussen Rijpma-De Jong en Beune lijkt te gaan, vecht Conijn nog met Lollobrigida en Wiklund om het brons. Conijn staat vijfde en moet 4,38 seconden goedmaken op de Italiaanse en 4,01 seconden op de Noorse om hen te passeren in het klassement.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
11 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
12 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
17 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
21 uur geleden