Rijpma-De Jong blijft Beune in Thialf voor op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 29-jarige schaatsster van Reggeborgh was met 1.54,89 net iets sneller dan Joy Beune en Marijke Groenewoud. De 17-jarige Angel Daleman zette de vierde tijd neer.
Rijpma-De Jong bleef Beune in een rechtstreeks duel dankzij een snelle start voor. Beune, de Nederlands kampioen op de 1500 meter, kon dat ondanks snellere twee laatste ronden niet goedmaken. Ze was met 1.55,24 wel net sneller dan Groenewoud die 1.55,31 reed. Daleman had daarvoor een persoonlijk record gereden van 1.55,69.
De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China. Ook Melissa Wijfje kwalificeerde zich met de vijfde tijd van 1.57,33 voor de wereldbeker.
Beune
Rijpma-De Jong keek terug op "een goede rit voor nu". "Heel positief eigenlijk, want de eerste wedstrijd is best spannend", zei ze over haar officiële eerste wedstrijd voor haar nieuwe ploeg na zes jaar bij de ploeg van Jac Orie.
Beune baalde van een slechte rit. "Het was niet goed schaatsen, dat moet ik morgen en de rest van het weekend goed doen. Dit was meer paniekvoetbal dan dat ik goed aan het schaatsen was. Ik was in mijn eerste trainingswedstrijd al sneller dan ik nu deed."
Meer uit Sport
APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barnetane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
5 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
9 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
16 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
44 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
1 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
4 uur geleden