Rijpma-De Jong blijft Beune in Thialf voor op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 29-jarige schaatsster van Reggeborgh was met 1.54,89 net iets sneller dan Joy Beune en Marijke Groenewoud. De 17-jarige Angel Daleman zette de vierde tijd neer.
Rijpma-De Jong bleef Beune in een rechtstreeks duel dankzij een snelle start voor. Beune, de Nederlands kampioen op de 1500 meter, kon dat ondanks snellere twee laatste ronden niet goedmaken. Ze was met 1.55,24 wel net sneller dan Groenewoud die 1.55,31 reed. Daleman had daarvoor een persoonlijk record gereden van 1.55,69.
De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China. Ook Melissa Wijfje kwalificeerde zich met de vijfde tijd van 1.57,33 voor de wereldbeker.
Beune
Rijpma-De Jong keek terug op "een goede rit voor nu". "Heel positief eigenlijk, want de eerste wedstrijd is best spannend", zei ze over haar officiële eerste wedstrijd voor haar nieuwe ploeg na zes jaar bij de ploeg van Jac Orie.
Beune baalde van een slechte rit. "Het was niet goed schaatsen, dat moet ik morgen en de rest van het weekend goed doen. Dit was meer paniekvoetbal dan dat ik goed aan het schaatsen was. Ik was in mijn eerste trainingswedstrijd al sneller dan ik nu deed."
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
6 minuten geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
5 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden