Rijpma-De Jong blijft Beune in Thialf voor op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 29-jarige schaatsster van Reggeborgh was met 1.54,89 net iets sneller dan Joy Beune en Marijke Groenewoud. De 17-jarige Angel Daleman zette de vierde tijd neer.
Rijpma-De Jong bleef Beune in een rechtstreeks duel dankzij een snelle start voor. Beune, de Nederlands kampioen op de 1500 meter, kon dat ondanks snellere twee laatste ronden niet goedmaken. Ze was met 1.55,24 wel net sneller dan Groenewoud die 1.55,31 reed. Daleman had daarvoor een persoonlijk record gereden van 1.55,69.
De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China. Ook Melissa Wijfje kwalificeerde zich met de vijfde tijd van 1.57,33 voor de wereldbeker.
Beune
Rijpma-De Jong keek terug op "een goede rit voor nu". "Heel positief eigenlijk, want de eerste wedstrijd is best spannend", zei ze over haar officiële eerste wedstrijd voor haar nieuwe ploeg na zes jaar bij de ploeg van Jac Orie.
Beune baalde van een slechte rit. "Het was niet goed schaatsen, dat moet ik morgen en de rest van het weekend goed doen. Dit was meer paniekvoetbal dan dat ik goed aan het schaatsen was. Ik was in mijn eerste trainingswedstrijd al sneller dan ik nu deed."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
18 uur geleden