Rijpma-De Jong begint EK allround met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het EK allround in Heerenveen begonnen met winst op de 500 meter. De 29-jarige titelverdedigster was met 38,50 ruim sneller dan wereldkampioene allround Joy Beune en de andere landgenote Merel Conijn.
Rijpma-De Jong versloeg in haar rit de Poolse Olga Piotrowska. Ze was de enige schaatsster die een tijd onder de 39 seconden neerzette.
Beune, die twee weken geleden de Nederlandse allroundtitel veroverde, kwam een rit later tegen de Oostenrijkse Jeannine Rosner tot 39,31, de tweede tijd.
NK allround
Conijn had eerder in de vierde rit tegen de Noorse Ragne Wiklund de zesde tijd van 39,85 gereden. Daarmee was ze ruim sneller dan op het NK allround twee weken geleden. Toen eindigde Conijn als tweede in het klassement achter Beune. Wiklund kwam over de finish in de negende tijd van 40,16.
De schaatssters rijden later zaterdag nog de 3000 meter. Op die afstand heeft Rijpma-De Jong een voorsprong van 4,86 seconden in het klassement op Beune. Conijn heeft een achterstand van 8,10 seconden. De Noorse Wiklund moet 9,96 seconden goedmaken.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - De Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota Hilux) heeft de achtste etappe van de Dakar Rally bij de auto's gewonnen. Hij hield zijn land- en teamgenoot Guy David Botterill achter zich. Lategan verstevigde met zijn dagzege zijn leidende positie in het algemeen klassement.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich in de eerste ronde van de Australian Open niet laten verrassen door Nishesh Basavareddy. De jonge Amerikaan pakte de eerste set tegen de tienvoudig winnaar uit Servië, maar kon zijn niveau niet vasthouden. Djokovic won de partij in vier sets: 4-6 6-3 6-4 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De rentree van Nick Kyrgios op de Australian Open heeft slechts drie sets mogen duren. De populaire Australische tennisser verloor in de eerste ronde van de Schot Jacob Fearnley. Het was na zijn kortstondige optreden op het toernooi van Brisbane eind vorig jaar zijn tweede partij in anderhalf jaar.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz is de Australian Open begonnen met een zege op de Kazach Aleksander Sjevtsjenko. De Spaanse tennisser, als derde geplaatst in Melbourne, overtuigde in een partij over drie sets: 6-1 7-5 6-1.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd de eerste ronde van de Australian Open door te komen. Ze verloor van de Servische Olga Danilovic met 4-6 4-6.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft in Melbourne een warm welkom gekregen, waarna de Italiaanse tennisser zich ten koste van de Chileen Nicolás Jarry naar de tweede ronde sloeg op de Australian Open. Sinner moet zich in april melden bij het internationaal sporttribunaal CAS in een dopingzaak, maar de fans in Melbourne werden niet gehinderd door twijfels over vooralsnog niet bestrafte positieve dopingtests.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Iga Swiatek heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De Poolse tennisster, de nummer 2 op de wereldranglijst, versloeg de Tsjechische Katerina Siniakova in twee sets: 6-3 6-4.
7 uur geleden