Rijnbrug Rhenen weer vrij na trekkerblokkade, geen aanhoudingen
RHENEN (ANP) - Boeren hebben donderdagavond de Rijnbrug bij Rhenen in beide richtingen geblokkeerd met trekkers, waardoor de weg enige tijd dicht was. Rond 18.45 uur meldde de politie dat de weg weer is vrijgegeven en dat de demonstranten zijn vertrokken. Niemand is aangehouden.
Op webcambeelden van de brug van de provincie Gelderland, die de weg beheert, was te zien dat het om een tiental trekkers ging. Inmiddels rijdt het verkeer op de brug weer door, blijkt uit de beelden.
De ANWB meldde eerder dat de N233 in de richting van Veenendaal dicht was tussen de aansluiting met de A15 en Kesteren. Ook op de nabijgelegen N225 was een "demonstratie met voertuigen", meldde de ANWB. Eerder op donderdag was er een boerenprotest in Den Haag.
De Rijnbrug ligt op de grens van Gelderland en Utrecht en wordt in de spits veel gebruikt door verkeer dat files op de A2 wil omzeilen. Ook steken veel weggebruikers via de Rijnbrug door van de A12 naar de A15.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Longarts Wanda de Kanter doet met haar antirookstichting opnieuw aangifte tegen Philip Morris. Stichting Rookpreventie Jeugd beschuldigt de tabaksfabrikant van misleiding rond zijn elektronische sigaret voor verhitte tabak.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.
20 uur geledenCADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.
22 uur geleden