Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkswaterstaat zet sensoren en camera's in op 't IJ

Rijkswaterstaat zet sensoren en camera's in op 't IJ

AMSTERDAM (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) vindt het de hoogste tijd rivier 't IJ in Amsterdam veiliger te maken. Daartoe worden sensoren, camera’s en drones ingezet die alle bewegingen in beeld brengen zodat op afstand kan worden bekeken of de veiligheid in gevaar komt op plekken waar recreatie- en beroepsvaart elkaar veelvuldig tegenkomen.

Programmamanager Digitale Rivier Benno Bultink van RWS in De Telegraaf: "Daarmee verzamelen we data over het aantal schepen dat er vaart. Aan de hand van die gegevens, en natuurlijk informatie die via de beroepsvaart binnenkomt, kunnen wij als vaarwegbeheerders een inschatting maken van de (verwachte) drukte en aan ’crowdmanagement’ op het water doen."

Volgens Bultink is het systeem ontwikkeld voor Sail, maar dat evenement ging vanwege het coronavirus niet door. "Anders waren er meer dan een miljoen bezoekers naar het IJ gekomen, waarvan een groot deel in allerhande bootjes. Een mierenhoop waar geen doorkomen aan is."

Het is de bedoeling dat iedereen straks weet hoe druk het op het water is. "Hoe we dat exact gaan doen is nog even de vraag, met zogenoemde heatmaps of livecams. We moeten ook nog bepalen hoe we het toegankelijk maken voor iedereen. En als het hier lukt, dan kan het ook in de Rotterdamse haven of elders in de wereld worden overgenomen."

Meer uit Binnenland

Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

3 uur geleden
Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

5 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

7 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

7 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

10 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

11 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

11 uur geleden