Rijkswaterstaat zet 546 strooiwagens en 350 sneeuwschuivers in
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat kan 546 strooiwagens met sneeuwschuiver en 350 losse sneeuwschuivers inzetten vanwege de voorspelde winterse omstandigheden. Ook staan drie speciale calamiteitenmachines op strategische plaatsen in het land klaar, aldus Rijkswaterstaat. De machines komen in actie om eventuele ijsplaten te bestrijden. Deze machines spuiten onder hoge druk een warme zoutoplossing (circa 60 graden) op het ijs en gaan zo de gladheid te lijf.
Naast de gladheidsbestrijding neemt Rijkswaterstaat extra maatregelen door inzet van extra weginspecteurs en extra mankracht in de verkeerscentrales. Daarnaast staan op strategische plekken extra bergers opgesteld. Op die manier kunnen weggebruikers die stranden zo snel mogelijk worden geholpen.
Hoewel Rijkswaterstaat op tijd begint met strooien is de verwachting dat gladheid vanwege de hevige sneeuwval mogelijk niet helemaal kan worden voorkomen. Evenals de ANWB adviseert Rijkswaterstaat weggebruikers indien mogelijk de reis uit te stellen.
Meer uit Binnenland
BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
20 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
2 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
9 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
16 uur geleden