Rijkswaterstaat zet 546 strooiwagens en 350 sneeuwschuivers in
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat kan 546 strooiwagens met sneeuwschuiver en 350 losse sneeuwschuivers inzetten vanwege de voorspelde winterse omstandigheden. Ook staan drie speciale calamiteitenmachines op strategische plaatsen in het land klaar, aldus Rijkswaterstaat. De machines komen in actie om eventuele ijsplaten te bestrijden. Deze machines spuiten onder hoge druk een warme zoutoplossing (circa 60 graden) op het ijs en gaan zo de gladheid te lijf.
Naast de gladheidsbestrijding neemt Rijkswaterstaat extra maatregelen door inzet van extra weginspecteurs en extra mankracht in de verkeerscentrales. Daarnaast staan op strategische plekken extra bergers opgesteld. Op die manier kunnen weggebruikers die stranden zo snel mogelijk worden geholpen.
Hoewel Rijkswaterstaat op tijd begint met strooien is de verwachting dat gladheid vanwege de hevige sneeuwval mogelijk niet helemaal kan worden voorkomen. Evenals de ANWB adviseert Rijkswaterstaat weggebruikers indien mogelijk de reis uit te stellen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land rijden woensdagochtend minder treinen door ijs aan de bovenleiding.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In vrijwel het hele land kunnen de wegen woensdagochtend spiegelglad zijn. Het KNMI waarschuwt met code geel voor de plaatselijke gladheid. Die waarschuwing geldt overal, behalve in het IJsselmeergebied (Afsluitdijk en Houtribdijk) en op de Waddeneilanden.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
19 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
19 uur geleden