Rijkswaterstaat: wees dit weekend alert als je de weg op gaat
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om dit weekend alert te zijn en goed alle weer- en verkeersinformatie in de gaten te houden vanwege het voorspelde winterweer. Op sommige plaatsen kan mogelijk tot 20 centimeter sneeuw vallen. De ANWB verwacht vanwege het winterse weer meer pechmeldingen.
"Als het nodig is, kunnen wij ons advies nog aanpassen", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Vooralsnog wordt mensen nog niet afgeraden de weg op te gaan. Dat kan pas als er meer informatie beschikbaar is. Rijkswaterstaat heeft meer mankracht paraat om indien nodig te helpen. "Dat is onderdeel van het bestrijden van de gladheid. Tussen 1 oktober en 1 mei zijn altijd meer mensen op de been."
De ANWB verwacht dat het zaterdag nog wel zal meevallen met de drukte bij de wegenwacht, maar rekent zondag op meer pechmeldingen. "Al zit het echte venijn maandagochtend in de spits. Dan verwachten we zeshonderd extra pechgevallen", zegt de woordvoerder. De bezetting is daarom zondag en maandag flink verhoogd.
IJskrabber
Als tip geeft de ANWB mee al het sneeuw van de auto af te vegen voor vertrek, een ijskrabber bij de hand te houden en te zorgen voor zicht door alle ramen. "En bewaar de slotontdooier niet in het dashboardkastje, maar in je handtas of jaszak."
De NS wacht de laatste weerberichten voor het weekend af voor er maatregelen worden genomen bij de dienstregeling. "We verwachten vrijdag meer informatie", aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
49 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden