Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke rijomstandigheden
UTRECHT (ANP) - Weggebruikers in het hele land moeten alert zijn op gevaarlijke rijomstandigheden door bevriezing van natte weggedeelten. Daarvoor waarschuwt Rijkswaterstaat vrijdagochtend. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor heel Nederland, behalve de Waddeneilanden, omdat het op veel plaatsen glad kan zijn door bevriezing van natte weggedeelten. "Pas je rijstijl aan als je de weg op gaat", aldus Rijkswaterstaat.
Een woordvoerder van de ANWB laat weten dat er vrijdagochtend altijd relatief weinig woon-werkverkeer is. Er zijn momenteel geen grote problemen op de snelwegen, met uitzondering van de oosthoek van Noord-Brabant, zegt hij.
Maar de waarschuwing van Rijkswaterstaat noemt hij wel belangrijk. "Vooral in Brabant zijn winterse buien overgetrokken". Op de A50 van Eindhoven richting Oss is bij Uden een vrachtwagencombinatie geschaard, wat even voor 07.00 uur zorgt voor een file met een halfuur vertraging. "Dat is de enige snelweg die echt heel erg glad is. Er is volop gestrooid, dat helpt wel."
Tussen donderdag 19.00 uur en vrijdag voor 07.00 uur heeft Rijkswaterstaat bijna 5 miljoen kilo zout gestrooid en hebben medewerkers ruim 64.000 kilometer gereden, is te zien op rijkswaterstaatstrooit.nl. Rijkswaterstaat heeft dit seizoen, sinds 1 oktober in totaal ruim 40 miljoen kilo zout gestrooid.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
2 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
5 uur geleden