Rijkswaterstaat strooit zout in aanloop naar code oranje
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat strooit zout op de wegen in de aanloop naar de afgekondigde code oranje, die later op zondag in werking treedt. In het hele land is dan kans op gladheid door ijzel, die kan ontstaan door een neerslaggebied.
Zondag rond 13.00 uur heeft Rijkswaterstaat al bijna 600.000 kilo zout gestrooid en daarbij bijna 7900 kilometer gereden. Daarmee staat de teller dit winterseizoen op bijna 19 miljoen kilo zout en bijna 300.000 gereden kilometers.
Door de ijzel kunnen wegen, bruggen, fiets- en voetpaden glad worden en is de kans op ongelukken groot. Kleinere wegen kunnen onbegaanbaar worden en mogelijk worden afgesloten. De kans bestaat dat er vertragingen ontstaan op de weg en dat openbaar vervoer of vliegverkeer uitvalt. Mensen wordt geadviseerd om weerberichten te volgen, langzamer te rijden en afstand te houden en eten, drinken en warme kleding mee te nemen als je de weg op gaat.
Als gevolg van de vorst heeft het KNMI de afgelopen dagen meerdere keren gewaarschuwd voor gladheid. Afgelopen donderdag was ook al code oranje van kracht in het grootste deel van het land, toen ook wegens regenbuien gecombineerd met een bevroren ondergrond.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
6 uur geleden