Rijkswaterstaat strooide in hele winter 135 miljoen kilo zout
DEN HAAG (ANP) - Afgelopen winter (2020-2021) zijn de strooiwagens van Rijkswaterstaat vaker uitgereden dan in de jaren daarvoor. Over de hele winter gezien is 135 miljoen kilo zout gestrooid. Daarmee belandde deze winter op plek 3 van jaren waarin het meest de gladheid werd bestreden. In de winter van 2009-2010 werd 191 miljoen kilo gestrooid.
Het weekeinde van 6 tot 9 februari 2021 was door de hevige sneeuwval en harde wind uitzonderlijk - met 72 uur non-stop strooien om de wegen sneeuw- en ijsvrij te krijgen. Daaraan werkten 1200 mensen en 900 strooiwagens en sneeuwschuivers.
De strooiwagens legden 1.577.830 kilometer af. Volgens Rijkswaterstaat is dat ongeveer 40 keer de wereld rond. Primeur dit jaar was de inzet van een volledig elektrische strooiwagen.
Het gladheidsseizoen loopt van 1 oktober tot 1 mei. Komende zomer worden de zoutvoorraden weer aangevuld. In totaal beschikt Rijkswaterstaat over vier centrale zoutloodsen. Vanuit deze loodsen wordt het zout over 55 regionale steunpunten in heel Nederland verdeeld. In totaal wordt de voorraad voor eigen gebruik weer aangevuld tot ruim 200 miljoen kilo.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
8 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
9 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
11 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
14 uur geleden