Rijkswaterstaat: stop niet op vluchtstrook om doden te herdenken
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers op om tijdens de twee minuten stilte op Nationale Dodenherdenking niet stil te staan op de vluchtstrook, maar een parkeerplaats op te zoeken. "Stoppen op de vluchtstrook is onveilig en kan gevaarlijke situaties opleveren", aldus Rijkswaterstaat.
Op 4 mei staat op elektronische borden boven en langs snelwegen de tekst 'Veilig herdenken? Zoek een parkeerplaats, niet op de vluchtstrook!'. Rijkswaterstaat roept vanaf dinsdag al weggebruikers via deze borden op om veilig langs de weg te herdenken. Dit doet de instantie al sinds 2008 op verzoek van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
Tijdens de Nationale Dodenherdenking nemen het treinverkeer en de luchtvaart ook maatregelen rond het herdenkingsmoment. Zo staat het openbaar vervoer om 20.00 uur twee minuten stil, zolang de veiligheid het toelaat. Hoe Schiphol dit jaar stilstaat is nog niet bekend. Vanwege de drukte op het vliegveld weet de luchthaven niet hoe de invulling precies zal zijn. Daarover is Schiphol nog in gesprek.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
9 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
4 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
8 uur geleden