Rijkswaterstaat stelt afzinken deel Maasdeltatunnel uit
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt het afzinken van het tweede en laatste deel van de Maasdeltatunnel in de buurt van Rotterdam met twee weken uit. Het eerste deel is op 31 maart op zijn plaats gelegd, maar daarbij ontstonden problemen met een lekkage. Er moeten nu eerst maatregelen worden genomen om herhaling te voorkomen. De voorgenomen publieksdag op 15 april is ook uitgesteld tot 29 april, aldus de dienst.
De Maasdeltatunnel is deel van de Blankenburgverbinding. Er wordt een nieuwe snelweg A24 aangelegd om de A20 bij Vlaardingen te verbinden met de A15 bij Rozenburg. De Maasdeltatunnel wordt aangelegd onder het Scheur ten oosten van Maassluis en Rozenburg.
Nadat het eerste, 50.000 ton zware tunneldeel was afgezonken ontstond kortsluiting. Dat kwam door een lekkage in de tijdelijke afdichting van het tunneldeel. Duikers moesten onder water herstelwerkzaamheden uitvoeren en er zijn extra pompen ingezet. De Nieuwe Waterweg bleef daardoor langer dicht voor scheepvaart dan was voorzien. Na ruim een dag waren de problemen opgelost, aldus Rijkswaterstaat.
Publiek kon zich aanmelden om op 15 april te komen kijken naar de operatie. Aanmeldingen zijn volgens de dienst automatisch doorgeschoven naar 29 april.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk. Dat concludeert de Commissie op basis van het jaarlijkse Europese asiel- en migratieverslag. Het verslag kijkt naar de migratie naar de EU tussen juli 2024 en juni van dit jaar.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, vindt de eis van meer dan 2000 jaar gevangenisstraf tegen burgemeester Ekrem Imamoglu van Istanbul "werkelijk krankzinnig". Zij schrijft aan het ANP dat zij en tientallen Europese burgemeesters blijven protesteren "totdat onze collega zijn vrijheid terugkrijgt".
20 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."
38 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Twee 17-jarige jongens uit Zaandam zijn maandag veroordeeld voor het dreigen met een schietpartij op een school in die plaats, meldt het OM dinsdag. Tijdens het 2,5 jaar durende onderzoek naar het incident kwam ook naar voren dat de jongens zich bezighielden met onlineoplichting.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 18-jarige man uit Ridderkerk aangehouden op verdenking van het lastigvallen en mishandelen van vijftien meisjes en vrouwen. Dat gebeurde afgelopen zomer bij tien slachtoffers in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde en de laatste twee weken bij nog vijf slachtoffers in het naastgelegen Ridderkerk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de veroordeling van een man voor de verkrachting van een vrouw op Koningsdag in Amsterdam. De man kreeg achttien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Dat is te laag, zegt een woordvoerder van het OM na berichtgeving van het AD. De officier van justitie had een celstraf van drie jaar geëist. Ook de verdachte gaat in beroep, bevestigt zijn advocaat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet op 25 november uitspraak in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje. Dat liet de rechtbankvoorzitter dinsdag weten aan het einde van de derde en laatste zittingsdag van het strafproces tegen de pleegouders Daisy W. en Johnny van den B. Tegen beide verdachten is elf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.
2 uur geleden