Rijkswaterstaat stelt afzinken deel Maasdeltatunnel uit
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt het afzinken van het tweede en laatste deel van de Maasdeltatunnel in de buurt van Rotterdam met twee weken uit. Het eerste deel is op 31 maart op zijn plaats gelegd, maar daarbij ontstonden problemen met een lekkage. Er moeten nu eerst maatregelen worden genomen om herhaling te voorkomen. De voorgenomen publieksdag op 15 april is ook uitgesteld tot 29 april, aldus de dienst.
De Maasdeltatunnel is deel van de Blankenburgverbinding. Er wordt een nieuwe snelweg A24 aangelegd om de A20 bij Vlaardingen te verbinden met de A15 bij Rozenburg. De Maasdeltatunnel wordt aangelegd onder het Scheur ten oosten van Maassluis en Rozenburg.
Nadat het eerste, 50.000 ton zware tunneldeel was afgezonken ontstond kortsluiting. Dat kwam door een lekkage in de tijdelijke afdichting van het tunneldeel. Duikers moesten onder water herstelwerkzaamheden uitvoeren en er zijn extra pompen ingezet. De Nieuwe Waterweg bleef daardoor langer dicht voor scheepvaart dan was voorzien. Na ruim een dag waren de problemen opgelost, aldus Rijkswaterstaat.
Publiek kon zich aanmelden om op 15 april te komen kijken naar de operatie. Aanmeldingen zijn volgens de dienst automatisch doorgeschoven naar 29 april.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
43 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
9 uur geleden