
Rijkswaterstaat: stel reis uit om drukte door boerenprotest
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat raadt weggebruikers aan hun reis uit te stellen. Dat geldt zeker voor mensen in het midden van het land. Reden is de drukte op de weg, die is ontstaan doordat op verschillende plekken in het land tractoren op de snelwegen rijden. "We verwachten dat het zeker in het midden van het land nu snel gaat vollopen."
Rijkswaterstaat gaf eerder een thuiswerkadvies af, maar heeft dat nu dus iets aangescherpt, geeft een woordvoerder van Rijkswaterstaat aan. "We zien dat het steeds drukker op de weg is." Iets voor 08.00 uur telt Rijkswaterstaat bijna 200 kilometer file, terwijl normaal op het hoogtepunt van de woensdagochtendspits 90 kilometer file staat.
Op verschillende plekken in het land rijden tractoren op de snelweg, bijvoorbeeld op de A2 richting Utrecht vanuit het zuiden, op de A6 bij Sint Nicolaasga richting Emmeloord, op de A16 bij de Drechttunnel richting Rotterdam, de A27 bij de Merwedebrug richting Gorinchem en op de A32 bij Wolvega richting Meppel. "Dat levert hinder op voor het verkeer", aldus de woordvoerder.
Tot wanneer mensen er het beste aan doen hun reis uit te stellen, kan Rijkswaterstaat nog niet aangeven. "We raden aan de verkeersinformatie goed in de gaten te houden." Voor mensen die nu op pad zijn of toch echt de weg op moeten, adviseert Rijkswaterstaat rekening te houden met tractoren, ook op de snelweg. "Pas je snelheid aan en houd afstand."
Meer uit Binnenland
BAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een persoon zwaargewond.
36 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 30-jarige motorrijder uit Oss is zaterdagavond overleden bij een ongeval op de A2 ter hoogte van Den Bosch.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag zes journalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten, liet de organisatie PersVeilig weten. Volgens de organisatie, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, gaat het om vijf fotografen en één tv-journalist. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag twee fotojournalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten. Dat bevestigt de organisatie PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, naar aanleiding van berichtgeving door RTL Nieuws.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Plein in het centrum van Den Haag tientallen mensen verwijderd van de terrassen. Meerdere personen zijn aangehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Waarschijnlijk gaat het om mensen die eerder zaterdag aanwezig waren bij de demonstratie op het Malieveld voor een strenger asielbeleid. De mensen die werden verwijderd, scholden politiemensen uit, waarna de politie ingreep.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof noemt het geweld in Den Haag "volstrekt onacceptabel". Een protest in de stad tegen immigratie liep uit op gewelddadigheden. Agenten werden aangevallen en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.
7 uur geleden