Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkswaterstaat: op een na laagste verbruik strooizout ooit

Rijkswaterstaat: op een na laagste verbruik strooizout ooit

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat heeft afgelopen winter een stuk minder zout hoeven strooien dan voorgaande jaren, slechts 16 miljoen kilo. Alleen in de winter van 2013-2014 werd minder gestrooid. Dat meldde Rijkswaterstaat vrijdag, de dag waarop het aanvullen van de zoutvoorraad voor komende winter weer is begonnen.

In de winter van 2009-2010 strooide Rijkswaterstaat met 191 miljoen kilo het meeste zout. Het tienjarig gemiddelde ligt op 90 miljoen kilo per jaar.

De strooiwagens van Rijkswaterstaat reden afgelopen winter ruim 344.000 kilometer, wat gelijk staat aan ruim acht keer de wereld rond. Op 20 november vond de eerste landelijke strooiactie van afgelopen winter plaats, en 31 maart werd voor het laatst uitgerukt om zeer lokaal op enkele bruggen te strooien. Het meeste zout deze winter, een kleine 2 miljoen kilo, werd in de nacht van 27 op 28 februari gestrooid.

Warmste winter

Afgelopen winter was de op een na warmste sinds het begin van de metingen, met een gemiddelde temperatuur in De Bilt van 6,4 graden. Dat is normaal 3,4 graden.

Het gladheidseizoen van Rijkswaterstaat loopt van 1 oktober tot 1 mei. Vrijdag arriveerde bij een zoutloods van Rijkswaterstaat in Raamsdonksveer een eerste schip met zout voor komende winter. De voorraad voor eigen gebruik wordt weer aangevuld tot in totaal ruim 200 miljoen kilo.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

2 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

3 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

4 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

5 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

5 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

6 uur geleden