
Rijkswaterstaat: nog geen hulpverzoek van Britten na aanvaring
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft nog geen hulpverzoek gekregen van de Britse autoriteiten na de aanvaring tussen een olietanker en een vrachtschip voor de kust van Engeland. Een woordvoerder laat weten dat de organisatie de situatie "met aandacht volgt".
Door de aanvaring tussen de twee schepen op de Noordzee, ter hoogte van de Engelse stad Hull, lekt volgens de beheerder van de tanker vliegtuigbrandstof in zee. De omvang is nog onduidelijk.
Landen rond de Noordzee hebben in het Verdrag van Bonn afgesproken dat zij na bijvoorbeeld olierampen op zee samenwerken als dat nodig is. De bestrijding van milieuverontreiniging is een nationale aangelegenheid, totdat het land in kwestie besluit om op basis van het verdrag de hulp van andere landen in te roepen, legt de woordvoerder van Rijkswaterstaat uit. Dat is nog niet gebeurd.
Rijkswaterstaat beschikt over verschillende middelen om olieverontreiniging te bestrijden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De zaterdagavond en de nacht van zaterdag op zondag zijn in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost rustig verlopen, meldt de politie. Het groengebied rond het Bijlmer Sportpark was door de gemeente aangewezen als veiligheidsrisicogebied uit vrees voor illegale straatfeesten en confrontaties tussen groepen jongeren.
14 minuten geledenMUSSEL (ANP) - Door een ongeval tussen een busje en een auto in het Groningse Mussel zijn zondag rond 07.30 uur meerdere mensen ernstig gewond geraakt. Een woordvoerder van de politie kan nog niet zeggen hoeveel slachtoffers er precies zijn en hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De gemeente Arnhem is "diep geraakt" door het "prachtige gebaar" van het NPO-programma Even tot hier dat een nieuwe plaquette voor het monument bij de John Frostbrug heeft geregeld. Dat laat wethouder Bob Roelofs van de gemeente zondag weten aan het ANP. De plaquette die op het monument zat, verdween een week geleden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 900.000 mensen die nu nog leven, maakten de bevrijding van 1945 mee. Dat komt neer op ongeveer 5 procent van de bevolking, blijkt uit cijfers van het CBS. Zo'n 423.000 van hen waren toen 5 jaar of ouder, oud genoeg om zich de bevrijding mogelijk te herinneren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drie mensen en een hond zijn zaterdagavond door brandweerlieden met een ladderwagen uit een brandend pand aan de Rozengracht in Amsterdam gered. Rond 22.30 uur meldde de brandweer ter plaatse te zijn. Het vuur was na de evacuatie vrij snel geblust.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een aantal gemeenten in Nederland is zaterdag, een dag eerder dan gebruikelijk, een dodenherdenking gehouden. Deze gemeenten, veelal met een grote protestants-christelijke bevolking, deden dat om de zondagsrust te eerbiedigen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De initiatiefnemer van een inzamelingsactie voor kinderen in asielzoekerscentra is "totaal overvallen" door de opbrengst. De teller van de crowdfunding van Aad Brinkman staat rond 18.00 uur op meer dan 115.000 euro. "Het is een heel mooi signaal, dit had ik serieus niet verwacht", zegt hij.
14 uur geleden