Rijkswaterstaat: mijd regio Utrecht zondag om afsluiting A2
UTRECHT (ANP) - Weggebruikers doen er zondag goed aan de regio Utrecht te mijden vanwege de afsluiting van de A2. Daarmee voorkomen ze veel extra reistijd, meldde Rijkswaterstaat zondag. Zaterdag leidde de afsluiting, samen met ongevallen op de A27 en extra verkeersdrukte rondom Vianen door een festival op het drukste moment tot bijna een uur extra reistijd.
De A2 van Utrecht richting Den Bosch is sinds vrijdagavond tot maandagochtend 05.00 uur dicht van knooppunt Oudenrijn tot knooppunt Everdingen. Het is het laatste weekend dat dit stuk snelweg dicht is voor werkzaamheden. De afgelopen tijd ging de A2 vaker in het weekend dicht voor groot onderhoud, wat verschillende keren leidde tot fikse verkeersopstoppingen.
Rijkswaterstaat had al eerder opgeroepen de wegen rond Utrecht dit weekend te mijden, maar desondanks was het er zaterdag opnieuw druk. In de loop van de avond namen de vertragingen volgens de overheidsinstantie af dankzij genomen verkeersmaatregelen. Verkeerslichten werden langer op rood of groen gehouden en er werden verkeersregelaars ingezet om de doorstroming te verbeteren.
"Ook zondag 22 september blijven afsluitingen van kracht op zowel de A2 richting Den Bosch als de A1 richting Apeldoorn. Weggebruikers dienen rekening te houden met vertragingen van ten minste 30 minuten", aldus Rijkswaterstaat. Behalve de oproep de regio Utrecht te mijden, vraagt Rijkswaterstaat weggebruikers daarnaast bij files op de snelwegen niet op zoek te gaan naar sluiproutes maar de omleidingsborden te volgen. Lokale weggebruikers krijgen het advies hun reis uit te stellen of gebruik te maken van het openbaar vervoer of de fiets.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
43 minuten geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
15 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
18 uur geleden