Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkswaterstaat: mijd regio Utrecht zondag om afsluiting A2

Rijkswaterstaat: mijd regio Utrecht zondag om afsluiting A2

UTRECHT (ANP) - Weggebruikers doen er zondag goed aan de regio Utrecht te mijden vanwege de afsluiting van de A2. Daarmee voorkomen ze veel extra reistijd, meldde Rijkswaterstaat zondag. Zaterdag leidde de afsluiting, samen met ongevallen op de A27 en extra verkeersdrukte rondom Vianen door een festival op het drukste moment tot bijna een uur extra reistijd.

De A2 van Utrecht richting Den Bosch is sinds vrijdagavond tot maandagochtend 05.00 uur dicht van knooppunt Oudenrijn tot knooppunt Everdingen. Het is het laatste weekend dat dit stuk snelweg dicht is voor werkzaamheden. De afgelopen tijd ging de A2 vaker in het weekend dicht voor groot onderhoud, wat verschillende keren leidde tot fikse verkeersopstoppingen.

Rijkswaterstaat had al eerder opgeroepen de wegen rond Utrecht dit weekend te mijden, maar desondanks was het er zaterdag opnieuw druk. In de loop van de avond namen de vertragingen volgens de overheidsinstantie af dankzij genomen verkeersmaatregelen. Verkeerslichten werden langer op rood of groen gehouden en er werden verkeersregelaars ingezet om de doorstroming te verbeteren.

"Ook zondag 22 september blijven afsluitingen van kracht op zowel de A2 richting Den Bosch als de A1 richting Apeldoorn. Weggebruikers dienen rekening te houden met vertragingen van ten minste 30 minuten", aldus Rijkswaterstaat. Behalve de oproep de regio Utrecht te mijden, vraagt Rijkswaterstaat weggebruikers daarnaast bij files op de snelwegen niet op zoek te gaan naar sluiproutes maar de omleidingsborden te volgen. Lokale weggebruikers krijgen het advies hun reis uit te stellen of gebruik te maken van het openbaar vervoer of de fiets.

Meer uit Binnenland

Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

1 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

2 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

2 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

3 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

5 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

6 uur geleden
Celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.

8 uur geleden