Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkswaterstaat legt vier nieuwe zeegrasvelden aan in Waddenzee

Rijkswaterstaat legt vier nieuwe zeegrasvelden aan in Waddenzee

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat op vier nieuwe locaties in de Waddenzee zeegras inzaaien om de stand van de soort te herstellen. Ook moeten de zeegrasvelden de waterkwaliteit van de Waddenzee verbeteren.

Er worden nieuwe velden ingezaaid in de buurt van Texel, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. Bij elke locatie worden verdeeld over drie velden zo’n 33.000 zaadjes geplant. Dit komt na een eerder experiment bij Griend, een onbewoonde zandplaat in de Waddenzee. Volgens Rijkswaterstaat was dit een groot succes: "we hadden daar 100.000 plantjes verwacht, dat zijn er meer dan een miljoen geworden", aldus een woordvoerder.

Het zeegras zuivert zeewater, slaat CO2 op en is goed voor de biodiversiteit omdat bijvoorbeeld slakjes en vissen graag tussen de planten verblijven. Zeegras kwam tot de jaren dertig veel voor, maar door de aanleg van de Afsluitdijk en toegenomen menselijke activiteit zoals vissen en baggeren is veel zeegras verdwenen uit de Waddenzee.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeluk op N331 in Zwartsluis

ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.

18 minuten geleden
Editie 27 van de Top 2000 van start gegaan op NPO Radio 2

DEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.

3 uur geleden
3FM Serious Request haalt recordbedrag van 18.423.566 euro op

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.

7 uur geleden
41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

8 uur geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

9 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

9 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

10 uur geleden