Rijkswaterstaat koelt wegens de hitte bruggen in Zuid-Holland
ROTTERDAM (ANP) - Wegens de hitte koelt Rijkswaterstaat tot en met maandag drie bruggen in Zuid-Holland. Het gaat om de Spijkenisserbrug (S102), de Brug over de Noord (N915) bij Alblasserdam en de verkeersbrug Dordrecht. Door de bruggen te koelen wil Rijkswaterstaat het uitzetten van stalen brugonderdelen beperken en zo schade voorkomen.
Als de stalen onderdelen te vaak uitzetten, kunnen bruggen niet meer goed open of dicht gaan, aldus Rijkswaterstaat. Het agentschap zet bij de verkeersbrug Dordrecht en de Brug over de Noord een blusboot in. De Spijkenisserbrug krijgt verkoeling van een tankwagen en waterslangen.
Voor weggebruikers is er geen hinder, behalve dat fietsers en voetgangers op de Spijkenisserbrug rekening moeten houden met water op het wegdek. Verder wordt het oostelijk brugdeel van de Spijkenisserbrug niet meer gedraaid. Daardoor moet de scheepvaart gebruikmaken van het westelijke brugdeel.
In de afgelopen jaren zijn op diverse bruggen sensoren aangebracht die informatie geven over de toestand van de brug. Op basis daarvan kan Rijkswaterstaat besluiten om een koelplan in werking te stellen en maatregelen te nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
10 uur geleden