Rijkswaterstaat gebruikte weer minder strooizout
DEN HAAG (ANP) - De winter is nog niet voorbij, maar het lijkt erop dat er opnieuw minder strooizout is gebruikt om de wegen sneeuw- en ijsvrij te houden. Tot nu toe is er bijna 12 miljoen kilo zout gestrooid, meldt Rijkswaterstaat.
Als de teller deze winterse periode onder de 14 miljoen kilo strooizout blijft, is dat een laagterecord in de afgelopen 25 jaar. Rijkswaterstaat durft nog niet te zeggen of dat record ook echt zal worden gehaald. "De winterse periodes worden korter, maar heftiger." Ook wijst de dienst erop dat de strooiwagens voorgaande jaren nog geregeld werden ingezet in maart en vorig jaar zelfs nog op 13 april.
In de winter van 2018-2019 werd er iets meer dan 56 miljoen kilo strooizout gebruikt. Iets meer dan 17 miljoen kilo daarvan werd uitgestrooid in de week van 20 tot 27 januari om overlast door sneeuwval te bestrijden. Die 56 miljoen kilo zout was ook al een stuk minder dan het tienjarig gemiddelde van 90 miljoen kilo per jaar. De winter van 2017-2018 werd 90 miljoen kilo zout verbruikt en de winter daarvoor was dat ruim 75 miljoen kilo. In de winter van 2009 -2010 werd er 191 miljoen kilo strooizout gebruikt. Die winter was volgens het KNMI toen sneeuwrijk en de koudste in veertien jaar.
Het zogeheten gladheidsseizoen van Rijkswaterstaat loopt van 1 oktober tot 1 mei. In die periode zijn er gemiddeld ongeveer vijftig strooiacties.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Volgende week komt er een grootschalige actie met politie op de Merwedebrug. Dat zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdagavond in het televisieprogramma Goedenavond Nederland. Sinds 18 juli mogen zware voertuigen niet meer over de verzwakte brug rijden, maar niet alle vrachtwagens houden zich aan het verbod.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen liepen donderdagavond mee in een stille tocht voor de 34-jarige vrouw die afgelopen weekend werd doodgeschoten in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Een woordvoerder van de familie schat dat er ongeveer 450 mensen aanwezig waren. De stoet vertrok kort na 19.00 uur bij het huis van de ouders van de vrouw en liep naar de New Yorksingel, waar ze met haar kinderen woonde.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een landelijke storing in het reisinformatiesysteem van de NS is er geen informatie zichtbaar op borden op stations in heel Nederland en kunnen er ook geen berichten worden omgeroepen op de stations. Dat meldt de NS. Ook de informatie in de app is door de storing niet altijd actueel, zegt een woordvoerder.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er is een verband tussen de stroomstoring bij bedrijven aan de Botlekweg en Merseyweg in het Rotterdamse Botlekgebied en de brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte, meldt de veiligheidsregio. Een van de getroffen bedrijven was Esso. De raffinage moest deels worden stilgelegd en er werd afgefakkeld.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jacques Wallage, voormalig politicus van de Partij van de Arbeid, is woensdag op 79-jarige leeftijd overleden. De gemeente Groningen, waar Wallage opgroeide, woonde en studeerde, meldt dat donderdag. Van 1998 tot 2009 was hij er burgemeester.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor de achtste keer dit jaar is er sprake van een regionaal zeer hete dag met een temperatuur van 35 graden of meer. Dat is een record, meldt Weeronline. In 2020 werden zeven zeer hete dagen gemeten.
12 uur geleden