Rijkswaterstaat: ga niet de weg op zolang code oranje geldt
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers op niet de weg op te gaan zolang code oranje geldt. Weerinstituut KNMI kondigde de code oranje af voor het hele land vanwege ijzel, die ontstaat door neerslag op bevroren wegen. "Er is sprake van zeer verraderlijke gladheid en dus gevaarlijke rij-omstandigheden. Het aantal ongelukken op de weg neemt toe, meerdere snelwegen zijn afgesloten", meldt een woordvoerster.
In Zeeland, Zuid-Holland en Brabant, waar de buien begin zondagavond overtrekken, zijn meerdere wegen dicht door ongelukken, zegt Rijkswaterstaat. "Dat zal ook op andere plekken gaan gebeuren." Ook onder andere de A4, de A15 en de A58 hadden last van afsluitingen door ongelukken vanwege de gladheid. Volgens de ANWB stonden er rond 20.10 uur zo'n 27 files verspreid over 200 kilometer.
"Het gaat nu best rap", zegt Rijkswaterstaat over het tempo waarin het aantal ongevallen toeneemt. "We blijven strooien zolang nodig is." De politie in Zeeland liet zondagavond al weten diverse meldingen van aanrijdingen te hebben gehad door de gladheid.
De neerslag trok zondagmiddag vanaf een uur of vijf vanuit het zuidwesten het land binnen, en trekt de rest van de avond en nacht verder het land in. Code oranje geeft aan dat er grote kans is op gevaarlijk of extreem weer met grote kans op schade, stelt het KNMI. De weerswaarschuwingen gelden tot ongeveer 02.00 uur in de nacht van zondag op maandag. Gedurende de nacht loopt de temperatuur op, maandagochtend regent het af en toe. Maandagmiddag trekt de regen aan, verwacht het KNMI. De temperatuur is dan zo'n 10 graden.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
17 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
19 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
18 uur geleden