Rijkswaterstaat: boerenactie bij Winschoten is voorbij
GRONINGEN (ANP) - De boerenactie die in Winschoten begon en richting de Duitse grens trok is voorbij, meldt een woordvoerster van Rijkswaterstaat zondagavond. Volgens een woordvoerster van de McDonald's gingen rond 15.30 uur zo'n vijftig boeren met voertuigen en zeven tractors de weg op vanaf een filiaal van de fastfoodketen in Winschoten. Om te voorkomen dat de boeren richting de Duitse grens zouden gaan, werden de opritten bij Scheemda op de A7 afgesloten. Die zijn nu weer open, aldus Rijkswaterstaat.
Volgens de ANWB wilden de actievoerders, onder wie zowel Nederlandse als Duitse boeren, de Duitse grens blokkeren. De politie controleerde voertuigen bij de Duitse grens, en deelde ook boetes uit. Een politiewoordvoerster kan niet zeggen om hoeveel boetes het gaat en waarom ze zijn opgelegd.
De actie werd niet georganiseerd door Farmers Defence Force, wel waren er leden van de boerenorganisatie bij de demonstratie. De afgelopen dagen waren er meer boerenacties die veel verkeershinder veroorzaakten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
17 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
4 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geleden