Rijkswaterstaat: boerenactie bij Winschoten is voorbij
GRONINGEN (ANP) - De boerenactie die in Winschoten begon en richting de Duitse grens trok is voorbij, meldt een woordvoerster van Rijkswaterstaat zondagavond. Volgens een woordvoerster van de McDonald's gingen rond 15.30 uur zo'n vijftig boeren met voertuigen en zeven tractors de weg op vanaf een filiaal van de fastfoodketen in Winschoten. Om te voorkomen dat de boeren richting de Duitse grens zouden gaan, werden de opritten bij Scheemda op de A7 afgesloten. Die zijn nu weer open, aldus Rijkswaterstaat.
Volgens de ANWB wilden de actievoerders, onder wie zowel Nederlandse als Duitse boeren, de Duitse grens blokkeren. De politie controleerde voertuigen bij de Duitse grens, en deelde ook boetes uit. Een politiewoordvoerster kan niet zeggen om hoeveel boetes het gaat en waarom ze zijn opgelegd.
De actie werd niet georganiseerd door Farmers Defence Force, wel waren er leden van de boerenorganisatie bij de demonstratie. De afgelopen dagen waren er meer boerenacties die veel verkeershinder veroorzaakten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
55 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
15 uur geleden