Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkswaterstaat: A1 tot in de avond dicht in beide richtingen

Rijkswaterstaat: A1 tot in de avond dicht in beide richtingen

DEN HAAG (ANP) - De A1 tussen Apeldoorn en Amersfoort blijft woensdag zeker tot in de loop van woensdagavond in beide richtingen dicht. Dat meldt Rijkswaterstaat. De weg is al geruime tijd afgesloten wegens de drukte door het boerenprotest in de Gelderse plaats Stroe, dat niet ver van de A1 ligt. Rond 16.00 uur begon de uittocht van tractoren van boeren die de protestmanifestatie hebben bijgewoond.

Een deel van de boeren koos ervoor om toch via de snelweg A1 huiswaarts te keren. Dat is mogelijk omdat sommige tussenliggende op- en afritten open zijn voor lokaal verkeer. Doorgaand verkeer vanuit Apeldoorn en Amersfoort kan geen gebruik maken van de A1.

Aan het begin van de avondspits is het volgens Rijkswaterstaat wel iets drukker dan normaal op de omleidingsroutes, maar lijkt het erop dat toch veel weggebruikers de omgeving hebben gemeden. "Maar het is afwachten hoe vlot de uittocht van tractoren verloopt. We verwachten dat het nog uren gaat duren voordat alle boeren weg zijn uit Stroe, dus daarom houden we de A1 dicht", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

Zeer zware avondspits

Rijkswaterstaat waarschuwde eerder woensdag al voor een zeer zware avondspits, vooral in het midden en het oosten van het land. De dienst adviseert automobilisten om zich goed voor te bereiden voor ze de weg op gaan, de actuele verkeersinformatie goed in de gaten te houden en de omgeving van Stroe tot in de loop van woensdagavond waar mogelijk te mijden.

Weggebruikers in de richting van Apeldoorn kunnen omrijden via de A28 en de A50 langs Hoevelaken en Zwolle, of via de A30, A12 en A50 langs Barneveld. Het verkeer richting Amersfoort en Amsterdam kan omrijden vanaf Beekbergen, over de A50 en A28.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt doorgereden automobilist na zwaar ongeval op A27

BAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een persoon zwaargewond.

39 minuten geleden
Motorrijder overleden door ongeval op A2

DEN BOSCH (ANP) - Een 30-jarige motorrijder uit Oss is zaterdagavond overleden bij een ongeval op de A2 ter hoogte van Den Bosch.

41 minuten geleden
Zes journalisten gewond bij rellen Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag zes journalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten, liet de organisatie PersVeilig weten. Volgens de organisatie, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, gaat het om vijf fotografen en één tv-journalist. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
Ruim 30 aanhoudingen verricht om rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Twee fotojournalisten gewond bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag twee fotojournalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten. Dat bevestigt de organisatie PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, naar aanleiding van berichtgeving door RTL Nieuws.

6 uur geleden
Politie grijpt in op Plein Den Haag en verwijdert demonstranten

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Plein in het centrum van Den Haag tientallen mensen verwijderd van de terrassen. Meerdere personen zijn aangehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Waarschijnlijk gaat het om mensen die eerder zaterdag aanwezig waren bij de demonstratie op het Malieveld voor een strenger asielbeleid. De mensen die werden verwijderd, scholden politiemensen uit, waarna de politie ingreep.

6 uur geleden
Premier Schoof ziet volstrekt onacceptabel, schaamteloos geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof noemt het geweld in Den Haag "volstrekt onacceptabel". Een protest in de stad tegen immigratie liep uit op gewelddadigheden. Agenten werden aangevallen en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.

7 uur geleden