Rijksuniversiteit Groningen verlengt contract met Chinezen niet
DEN HAAG (ANP) - De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) verlengt het contract met het Chinese Confucius Instituut niet. Dat meldt demissionair minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs). Zij had eerder gezegd zich zorgen te maken over Chinese invloeden op de universiteit.
De Chinese instelling betaalt een deel van het salaris van de hoogleraar Chinese Taal en Cultuur. Die mag volgens het contract niet het "imago van China beschadigen". Dat bracht de NOS vorige maand naar buiten.
Van Engelshoven zei daarop de kwestie met de universiteit te willen bespreken. De RUG heeft haar laten weten dat het contract met het Confucius Instituut niet wordt verlengd. "Daarmee zal die overeenkomst nog dit jaar komen te vervallen", aldus de minister in antwoord op Kamervragen van de VVD.
Het Confucius Instituut, dat de Chinese taal en cultuur in het buitenland promoot, zal niet langer meebetalen aan het salaris van de hoogleraar. Het besluit heeft verder geen gevolgen voor het arbeidscontract van de hoogleraar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd.
23 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.
2 uur geledenWIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.
3 uur geleden