Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijksuniversiteit Groningen verlengt contract met Chinezen niet

Rijksuniversiteit Groningen verlengt contract met Chinezen niet

DEN HAAG (ANP) - De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) verlengt het contract met het Chinese Confucius Instituut niet. Dat meldt demissionair minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs). Zij had eerder gezegd zich zorgen te maken over Chinese invloeden op de universiteit.

De Chinese instelling betaalt een deel van het salaris van de hoogleraar Chinese Taal en Cultuur. Die mag volgens het contract niet het "imago van China beschadigen". Dat bracht de NOS vorige maand naar buiten.

Van Engelshoven zei daarop de kwestie met de universiteit te willen bespreken. De RUG heeft haar laten weten dat het contract met het Confucius Instituut niet wordt verlengd. "Daarmee zal die overeenkomst nog dit jaar komen te vervallen", aldus de minister in antwoord op Kamervragen van de VVD.

Het Confucius Instituut, dat de Chinese taal en cultuur in het buitenland promoot, zal niet langer meebetalen aan het salaris van de hoogleraar. Het besluit heeft verder geen gevolgen voor het arbeidscontract van de hoogleraar.

Meer uit Binnenland

Het Sinterklaasjournaal krijgt Machiavelliprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.

18 minuten geleden
Code oranje in noorden verlengd, elders deels weer code geel

DE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.

30 minuten geleden
Strooiwagen gekanteld op A59

DEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.

1 uur geleden
Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

10 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

10 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

11 uur geleden
Burgemeester na dood jongen (8): ergste scenario waarheid

STEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.

11 uur geleden