Rijksuniversiteit Groningen verlengt contract met Chinezen niet
DEN HAAG (ANP) - De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) verlengt het contract met het Chinese Confucius Instituut niet. Dat meldt demissionair minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs). Zij had eerder gezegd zich zorgen te maken over Chinese invloeden op de universiteit.
De Chinese instelling betaalt een deel van het salaris van de hoogleraar Chinese Taal en Cultuur. Die mag volgens het contract niet het "imago van China beschadigen". Dat bracht de NOS vorige maand naar buiten.
Van Engelshoven zei daarop de kwestie met de universiteit te willen bespreken. De RUG heeft haar laten weten dat het contract met het Confucius Instituut niet wordt verlengd. "Daarmee zal die overeenkomst nog dit jaar komen te vervallen", aldus de minister in antwoord op Kamervragen van de VVD.
Het Confucius Instituut, dat de Chinese taal en cultuur in het buitenland promoot, zal niet langer meebetalen aan het salaris van de hoogleraar. Het besluit heeft verder geen gevolgen voor het arbeidscontract van de hoogleraar.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
56 minuten geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordaniƫ, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israƫl. Daar is het luchtruim beperkt open.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
9 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
14 uur geleden