Rijkste Russen nu ook geconfronteerd met sancties
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Vladimir Potanin en Leonid Michelson, de twee rijkste mensen van Rusland, krijgen nu ook te maken met sancties tegen Rusland en ingezetenen vanwege de invasie in Oekraïne en het oorlogsgeweld en de burgerdoden in de stad Boetsja. Canada heeft het duo samen met andere Russische miljardairs op zijn sanctielijst gezet.
Het Verenigd Koninkrijk heeft woensdag ook een sanctie opgelegd aan Michelson, evenals aan verscheidene andere vermogende Russen.
De 61-jarige Potanin is goed voor een vermogen van 28,9 miljard dollar, aldus de miljardairslijst van persbureau Bloomberg. Hij is president van MMC Norilsk Nickel, dat goed is voor ongeveer 40 procent van de wereldwijde productie van palladium en 10 procent van het verfijnde nikkel. Ook heeft hij een aandeel in het Russische bedrijf Petrovax Pharm.
De 66-jarige Michelson zou 25,5 miljard dollar aan vermogen hebben. Hij is president-directeur en aandeelhouder van Novatek, de grootste aardgasleverancier in Rusland die niet in handen is van de staat. Hij heeft ook een aandeel in de petrochemische producent Sibur. De twee bleven volgens kenners tot nu toe grotendeels gevrijwaard van sancties vanwege hun belangen in grote metaal- en energiebedrijven.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
4 uur geleden