
Rijkste man van Georgië schenkt voetballers 10 miljoen dollar
TBILISI (ANP/AFP) - De rijkste man van Georgië is zo blij over het succes van de voetballers van zijn land op het EK voetbal in Duitsland, dat hij de spelers van de nationale ploeg meer dan 10 miljoen dollar zal schenken. Dat kondigde de partij van oligarch Bidzina Ivanishvili aan in een verklaring. Als de ploeg in de achtste finales wint van Spanje, komt er nog eens 10 miljoen dollar bij, aldus de partij Georgische Droom.
Georgië, geleid door de Franse bondscoach Willy Sagnol, neemt het zondag op tegen Spanje.
Het vermogen van de 68-jarige Ivanishvili, die van 2012 tot 2013 premier was van het land in de Kaukasus, wordt geraamd op 4,9 miljard dollar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
25 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
8 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
14 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
17 uur geleden