Rijkste man van Georgië schenkt voetballers 10 miljoen dollar
TBILISI (ANP/AFP) - De rijkste man van Georgië is zo blij over het succes van de voetballers van zijn land op het EK voetbal in Duitsland, dat hij de spelers van de nationale ploeg meer dan 10 miljoen dollar zal schenken. Dat kondigde de partij van oligarch Bidzina Ivanishvili aan in een verklaring. Als de ploeg in de achtste finales wint van Spanje, komt er nog eens 10 miljoen dollar bij, aldus de partij Georgische Droom.
Georgië, geleid door de Franse bondscoach Willy Sagnol, neemt het zondag op tegen Spanje.
Het vermogen van de 68-jarige Ivanishvili, die van 2012 tot 2013 premier was van het land in de Kaukasus, wordt geraamd op 4,9 miljard dollar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.
1 uur geledenLUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
17 uur geleden