Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De rijkste man van Duitsland is na een nieuwe investering de grootste aandeelhouder van luchtvaartconcern Lufthansa geworden. Klaus-Michael Kühne, die een groot deel van zijn fortuin verdiende in de logistiek, vergrootte zijn belang in de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa naar 15,01 procent. Daarmee haalde hij de Duitse regering in als grootste aandeelhouder.
Berlijn bouwde zijn belang in de luchtvaartmaatschappij juist af, nadat het Lufthansa met een kapitaalinjectie eerder door de coronacrisis loodste. Kühne, die ook interesse toonde in een bestuurszetel bij Lufthansa, gaf geen commentaar over waarom hij een belang in Lufthansa aan het opbouwen is.
De laatste tijd komt het wel vaker voor dat rederijen zich inlaten met de commerciële luchtvaart. Zo maakte Air France-KLM onlangs nog bekend dat het met logistiek concern CMA CGM gaat samenwerken. Containergigant MSC Mediterranean Shipping Company bracht eerder een gezamenlijk bod met Lufthansa uit voor de overname van ITA, de opvolger van de failliete luchtvaartmaatschappij Alitalia.
Kühne is volgens de miljardairslijst van persbureau Bloomberg goed voor een vermogen van ruim 35 miljard dollar. Hij is erevoorzitter en meerderheidsaandeelhouder van 's werelds grootste zeevrachtexpediteur Kühne + Nagel. De houdstermaatschappij van Kühne heeft ook 30 procent van Hapag-Lloyd in bezit. Dat bedrijf maakte nog geen samenwerking met een luchtvaartconcern bekend.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.
2 uur geleden