Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa

Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De rijkste man van Duitsland is na een nieuwe investering de grootste aandeelhouder van luchtvaartconcern Lufthansa geworden. Klaus-Michael Kühne, die een groot deel van zijn fortuin verdiende in de logistiek, vergrootte zijn belang in de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa naar 15,01 procent. Daarmee haalde hij de Duitse regering in als grootste aandeelhouder.

Berlijn bouwde zijn belang in de luchtvaartmaatschappij juist af, nadat het Lufthansa met een kapitaalinjectie eerder door de coronacrisis loodste. Kühne, die ook interesse toonde in een bestuurszetel bij Lufthansa, gaf geen commentaar over waarom hij een belang in Lufthansa aan het opbouwen is.

De laatste tijd komt het wel vaker voor dat rederijen zich inlaten met de commerciële luchtvaart. Zo maakte Air France-KLM onlangs nog bekend dat het met logistiek concern CMA CGM gaat samenwerken. Containergigant MSC Mediterranean Shipping Company bracht eerder een gezamenlijk bod met Lufthansa uit voor de overname van ITA, de opvolger van de failliete luchtvaartmaatschappij Alitalia.

Kühne is volgens de miljardairslijst van persbureau Bloomberg goed voor een vermogen van ruim 35 miljard dollar. Hij is erevoorzitter en meerderheidsaandeelhouder van 's werelds grootste zeevrachtexpediteur Kühne + Nagel. De houdstermaatschappij van Kühne heeft ook 30 procent van Hapag-Lloyd in bezit. Dat bedrijf maakte nog geen samenwerking met een luchtvaartconcern bekend.

Meer uit Financieel

Thuisbezorgd en Uber Eats stoppen met verborgen kosten

DEN HAAG (ANP) - Maaltijdbezorgdiensten Thuisbezorgd.nl en Uber Eats informeren klanten vanaf nu duidelijk over de verplichte extra kosten die bij een bestelling komen. Dat doen de platforms na "goede constructieve" gesprekken met de Consumentenbond. Miljoenen mensen krijgen ter compensatie een kortingsvoucher van de maaltijdbezorgdiensten.

41 minuten geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

53 minuten geleden
Australië spant rechtszaak aan tegen Facebook en TikTok

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen Facebook, TikTok en andere grote socialmediaplatforms. Volgens de Australische minister van Communicatie Anika Wells zouden deze bedrijven zich niet houden aan het landelijke verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar.

1 uur geleden
VS steunen boeren in oogsttijd met 8 miljard om hoge dieselprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering trekt 8 miljard dollar uit om boeren in het oogstseizoen te helpen met de hoge dieselprijs. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Landbouw aangekondigd na een speech van president Donald Trump waarin hij zei boeren financieel te zullen steunen. Met dat steunpakket wil Trump stemmen van boeren voor de Republikeinen binnenhalen bij de komende tussentijdse verkiezingen.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeerden meer in augustus

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.

2 uur geleden
CBS: opgroeien in bijstand vergroot kans op uitkering later

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.

2 uur geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

3 uur geleden