Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa

Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De rijkste man van Duitsland is na een nieuwe investering de grootste aandeelhouder van luchtvaartconcern Lufthansa geworden. Klaus-Michael Kühne, die een groot deel van zijn fortuin verdiende in de logistiek, vergrootte zijn belang in de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa naar 15,01 procent. Daarmee haalde hij de Duitse regering in als grootste aandeelhouder.

Berlijn bouwde zijn belang in de luchtvaartmaatschappij juist af, nadat het Lufthansa met een kapitaalinjectie eerder door de coronacrisis loodste. Kühne, die ook interesse toonde in een bestuurszetel bij Lufthansa, gaf geen commentaar over waarom hij een belang in Lufthansa aan het opbouwen is.

De laatste tijd komt het wel vaker voor dat rederijen zich inlaten met de commerciële luchtvaart. Zo maakte Air France-KLM onlangs nog bekend dat het met logistiek concern CMA CGM gaat samenwerken. Containergigant MSC Mediterranean Shipping Company bracht eerder een gezamenlijk bod met Lufthansa uit voor de overname van ITA, de opvolger van de failliete luchtvaartmaatschappij Alitalia.

Kühne is volgens de miljardairslijst van persbureau Bloomberg goed voor een vermogen van ruim 35 miljard dollar. Hij is erevoorzitter en meerderheidsaandeelhouder van 's werelds grootste zeevrachtexpediteur Kühne + Nagel. De houdstermaatschappij van Kühne heeft ook 30 procent van Hapag-Lloyd in bezit. Dat bedrijf maakte nog geen samenwerking met een luchtvaartconcern bekend.

Meer uit Financieel

Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

21 minuten geleden
Storing Odido lag aan probleem met koelsysteem in datacenter

DEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".

33 minuten geleden
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.

34 minuten geleden
Polen verlaagt de accijns en btw op brandstof om prijsstijgingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.

38 minuten geleden
Wall Street overwegend lager na onzekerheid onderhandelingen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.

51 minuten geleden
Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

2 uur geleden
EU-parlement stemt voor verbod op apps die AI-naaktbeelden maken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.

2 uur geleden