Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De rijkste man van Duitsland is na een nieuwe investering de grootste aandeelhouder van luchtvaartconcern Lufthansa geworden. Klaus-Michael Kühne, die een groot deel van zijn fortuin verdiende in de logistiek, vergrootte zijn belang in de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa naar 15,01 procent. Daarmee haalde hij de Duitse regering in als grootste aandeelhouder.
Berlijn bouwde zijn belang in de luchtvaartmaatschappij juist af, nadat het Lufthansa met een kapitaalinjectie eerder door de coronacrisis loodste. Kühne, die ook interesse toonde in een bestuurszetel bij Lufthansa, gaf geen commentaar over waarom hij een belang in Lufthansa aan het opbouwen is.
De laatste tijd komt het wel vaker voor dat rederijen zich inlaten met de commerciële luchtvaart. Zo maakte Air France-KLM onlangs nog bekend dat het met logistiek concern CMA CGM gaat samenwerken. Containergigant MSC Mediterranean Shipping Company bracht eerder een gezamenlijk bod met Lufthansa uit voor de overname van ITA, de opvolger van de failliete luchtvaartmaatschappij Alitalia.
Kühne is volgens de miljardairslijst van persbureau Bloomberg goed voor een vermogen van ruim 35 miljard dollar. Hij is erevoorzitter en meerderheidsaandeelhouder van 's werelds grootste zeevrachtexpediteur Kühne + Nagel. De houdstermaatschappij van Kühne heeft ook 30 procent van Hapag-Lloyd in bezit. Dat bedrijf maakte nog geen samenwerking met een luchtvaartconcern bekend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden vrijdag wat op na de stevige verliezen een dag eerder. Een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties zorgde deze week voor onrust bij beleggers. Zo bereikte de rente op de dertigjarige staatsobligatie deze week het hoogste niveau sinds 2007, door zorgen over de groeiende schuldenlast van de overheid en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.
9 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tesla en tien andere autofabrikanten roepen miljoenen auto's in China terug vanwege nieuwe regelgeving over deurvergrendelingen. Omdat China vanaf 2027 verborgen deurgrepen verbiedt, moeten autofabrikanten.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft taxibedrijf Uber een boete van 825 miljoen euro gegeven voor het geautomatiseerd stopzetten van accounts van chauffeurs zonder dit te communiceren. Dit gebeurde volgens de Nederlandse toezichthouder van 2020 tot en met 2022.
47 minuten geledenSCHIPHOL/OSLO (ANP) - De staking onder luchtverkeersleiders in Noorwegen raakt zaterdag ook enkele vluchten van KLM. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat daardoor twee vluchten tussen Amsterdam en hoofdstad Oslo niet doorgaan. Getroffen passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell zijn volop bezig de mogelijkheden voor een doorstart in kaart te brengen. Ze kijken daarvoor zowel in het binnen- als buitenland. Onder meer Batavus, Sparta, Babboe en Koga vallen onder het vorige week failliet verklaarde Accell.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chip- en technologieconcern Samsung Electronics is van plan om dit jaar voor een bedrag van maximaal bijna 80 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen. Dat is de grootste aandeleninkoop in Zuid-Korea ooit. Woensdag maakte het Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix nog bekend om tot wel 29 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse beursgenoteerde ondernemingen hebben al bijna 800 miljoen euro teruggekregen aan de onwettig verklaarde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt zakenblad WirtschaftsWoche op basis van bedrijfsresultaten en andere officiële mededelingen. Post- en pakketbezorgconcern DHL was de grootste ontvanger met een terugbetaling van ruim 400 miljoen euro.
3 uur geleden