Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa

Rijkste man van Duitsland vergroot belang in Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De rijkste man van Duitsland is na een nieuwe investering de grootste aandeelhouder van luchtvaartconcern Lufthansa geworden. Klaus-Michael Kühne, die een groot deel van zijn fortuin verdiende in de logistiek, vergrootte zijn belang in de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa naar 15,01 procent. Daarmee haalde hij de Duitse regering in als grootste aandeelhouder.

Berlijn bouwde zijn belang in de luchtvaartmaatschappij juist af, nadat het Lufthansa met een kapitaalinjectie eerder door de coronacrisis loodste. Kühne, die ook interesse toonde in een bestuurszetel bij Lufthansa, gaf geen commentaar over waarom hij een belang in Lufthansa aan het opbouwen is.

De laatste tijd komt het wel vaker voor dat rederijen zich inlaten met de commerciële luchtvaart. Zo maakte Air France-KLM onlangs nog bekend dat het met logistiek concern CMA CGM gaat samenwerken. Containergigant MSC Mediterranean Shipping Company bracht eerder een gezamenlijk bod met Lufthansa uit voor de overname van ITA, de opvolger van de failliete luchtvaartmaatschappij Alitalia.

Kühne is volgens de miljardairslijst van persbureau Bloomberg goed voor een vermogen van ruim 35 miljard dollar. Hij is erevoorzitter en meerderheidsaandeelhouder van 's werelds grootste zeevrachtexpediteur Kühne + Nagel. De houdstermaatschappij van Kühne heeft ook 30 procent van Hapag-Lloyd in bezit. Dat bedrijf maakte nog geen samenwerking met een luchtvaartconcern bekend.

Meer uit Financieel

IMF verhoogt verwachtingen voor Nederland en wereldeconomie

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.

25 minuten geleden
Wall Street terughoudend in aanloop naar kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.

6 uur geleden
CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

7 uur geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

8 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

9 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

9 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

10 uur geleden