Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste man ter wereld verdwijnt via achterdeur van Damrak

Rijkste man ter wereld verdwijnt via achterdeur van Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bernard Arnault verdwijnt stilletjes weer van de beurs van Amsterdam. De rijkste man ter wereld begon in 2021 een beursgenoteerd investeringsfonds met als doel om een financieel dienstverlener over te nemen en zo naar de beurs te brengen. Maar die zogeheten SPAC met de naam Pegasus Europe is er niet in geslaagd een geschikte overnamekandidaat te vinden en houdt begin mei op te bestaan.

Arnault is de oprichter en topman van luxeconcern LVMH. Dat zit achter modemerken als Louis Vuitton, Dior en drankenmerken als champagne van Moët en Chandon en cognac van Hennessy. Samen met voormalig UniCredit-topman Jean Pierre Mustier zat hij achter Pegasus Europe en het tweetal haalde 484 miljoen euro op bij beleggers. Daarmee moest binnen twee jaar een bedrijf worden overgenomen.

Nu dat niet is gelukt, wordt de SPAC, wat staat voor Special Purpose Acquisition Company oftewel een speciaal bedrijf dat alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen, beëindigd. Dat betekent dat het bedrijf van de beurs verdwijnt en aandeelhouders hun inleg grotendeels terugkrijgen. De afgelopen jaren heeft Pegasus Europe alleen bepaalde administratieve kosten gehad.

In 2021 was er sprake van een hausse aan SPACs, waarvan er de nodige voor de beurs in Amsterdam kozen. Meestal hebben die lege beurshulzen een vastgestelde periode om een bedrijf over te nemen. In Amsterdam zijn onder meer nog SPACs met namen als Brigade M3, Disruptive Capital Acquisitions Company, Epic Acquisition en European Healthcare Acquisition & Growth genoteerd.

Meer uit Financieel

Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

37 minuten geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

2 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

3 uur geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

3 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

3 uur geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

4 uur geleden