Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste 10 procent bezit ruim helft Nederlands vermogen

Rijkste 10 procent bezit ruim helft Nederlands vermogen

DEN HAAG (ANP) - Van het totale vermogen in Nederland is 56 procent in handen van de rijkste 10 procent huishoudens. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente cijfers uit begin 2023. Dat aandeel is in de loop der jaren wel kleiner geworden.

Nederlandse huishoudens zijn gezamenlijk goed voor een vermogen van ruim 2,6 biljoen euro. Bijna 1,5 biljoen euro daarvan was in handen van de 10 procent huishoudens met de hoogste vermogens. Het minimale vermogen van deze groep bedraagt 680.000 euro. Deze groep bestaat voor 27 procent uit zelfstandig ondernemers, 33 procent uit werknemers en 40 procent gepensioneerden.

Het CBS heeft ook berekend dat de rijkste 0,1 procent van de huishoudens 10 procent van het totale vermogen bezit. Dat betekent dat 82.000 huishoudens een gezamenlijk vermogen hebben van 280 miljard euro.

Eigen woning

Het vermogensaandeel van de 10 procent rijkste Nederlanders is in de loop der jaren wel kleiner geworden. Zo beschikten zij in 2013 nog over 71 procent van het vermogen. De allerrijksten namen dat jaar 13 procent voor hun rekening.

Uit de cijfers komt naar voren dat bijna 1,2 biljoen euro is verdeeld over de 90 procent overige Nederlanders. Voor het merendeel binnen deze groep is een eigen woning het belangrijkste bestanddeel van het vermogen. Het CBS merkt op dat de meest vermogenden vaak ook over andere bestanddelen beschikken, zoals een aanmerkelijk belang in een onderneming.

Volgens het statistiekbureau had de 10 procent huishoudens met de laagste vermogens meer schulden dan bezittingen en daarmee een negatief vermogen. Deze groep bestaat vooral uit werknemersgezinnen en relatief veel zelfstandigen, aldus het CBS.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

9 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

9 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

10 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

13 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 dag geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden