Rijkste 10 procent bezit ruim helft Nederlands vermogen
DEN HAAG (ANP) - Van het totale vermogen in Nederland is 56 procent in handen van de rijkste 10 procent huishoudens. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente cijfers uit begin 2023. Dat aandeel is in de loop der jaren wel kleiner geworden.
Nederlandse huishoudens zijn gezamenlijk goed voor een vermogen van ruim 2,6 biljoen euro. Bijna 1,5 biljoen euro daarvan was in handen van de 10 procent huishoudens met de hoogste vermogens. Het minimale vermogen van deze groep bedraagt 680.000 euro. Deze groep bestaat voor 27 procent uit zelfstandig ondernemers, 33 procent uit werknemers en 40 procent gepensioneerden.
Het CBS heeft ook berekend dat de rijkste 0,1 procent van de huishoudens 10 procent van het totale vermogen bezit. Dat betekent dat 82.000 huishoudens een gezamenlijk vermogen hebben van 280 miljard euro.
Eigen woning
Het vermogensaandeel van de 10 procent rijkste Nederlanders is in de loop der jaren wel kleiner geworden. Zo beschikten zij in 2013 nog over 71 procent van het vermogen. De allerrijksten namen dat jaar 13 procent voor hun rekening.
Uit de cijfers komt naar voren dat bijna 1,2 biljoen euro is verdeeld over de 90 procent overige Nederlanders. Voor het merendeel binnen deze groep is een eigen woning het belangrijkste bestanddeel van het vermogen. Het CBS merkt op dat de meest vermogenden vaak ook over andere bestanddelen beschikken, zoals een aanmerkelijk belang in een onderneming.
Volgens het statistiekbureau had de 10 procent huishoudens met de laagste vermogens meer schulden dan bezittingen en daarmee een negatief vermogen. Deze groep bestaat vooral uit werknemersgezinnen en relatief veel zelfstandigen, aldus het CBS.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
10 uur geleden