Rijksmuseum dicht, XR-activisten nog steeds in Eregalerij
AMSTERDAM (ANP) - De klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) die zich zaterdagmiddag na een protestactie in het Rijksmuseum op een bankje in de Eregalerij hebben verschanst, weigeren ook na sluitingstijd te vertrekken. Het gaat om negen mensen, ziet een verslaggever van het ANP. Sommigen hebben zich aan elkaar vastgelijmd.
Een agent heeft de betogers rond sluitingstijd om 17.00 uur verteld dat ze zichzelf moeten losmaken maken en weggaan. Anders worden ze losgemaakt en later weggehaald.
XR voerde eerder op de middag met enkele honderden demonstranten actie in het museum. De klimaatbeweging wil dat het museum stopt met het aannemen van subsidies van ING.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen is 43 procent van de verkozen Kamerleden een vrouw, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage vrouwen in de Kamer sinds 1918. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is blij dat bij de verkiezingen "constructieve partijen flink gewonnen hebben". Dat zei ze maandag tijdens de Willem Drees-lezing in Den Haag, waarin ze ook waarschuwde voor politieke leiders met "makkelijke verhalen, simpele oplossingen en (hun) dwangmatige focus op het hier en nu".
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Joke Smitprijs gaat dit jaar naar de feministische beweging Dolle Mina. Aanhangers daarvan hebben de afgelopen maanden actie gevoerd om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen op straat. De onderscheiding, bestaande uit een beeld en 10.000 euro, is maandag uitgereikt in Leiden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeringen die oplopen tot ruim 300 miljoen euro moeten ervoor zorgen dat de Nederlandse wetenschap op terreinen als neurotechnologie, onderzoek naar materialen voor de energietransitie en MRI-scans tot de wereldtop gaat (of blijft) behoren. Het geld gaat naar "grootschalige wetenschappelijke infrastructuren", die door uiteenlopende onderzoekers en instituten gebruikt kunnen worden.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn nog veel onbeantwoorde vragen over de dodelijke schietpartij op 12 februari vorig jaar bij het station in Purmerend. Dit bleek maandag bij de start van het negendaagse proces in de rechtbank op Schiphol.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS hoeft berichtgeving over de oorlog tussen Hamas en Israël niet te rectificeren. De rechtbank Midden-Nederland wees maandag vorderingen af van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), dat een kort geding had aangespannen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Beeld & Geluid heeft een condoleanceregister geopend voor de maandag overleden acteur en presentator Joost Prinsen. Mensen kunnen een berichtje achterlaten in de ontvangsthal die voor iedereen toegankelijk is, laat een woordvoerder weten. Normaal liggen condoleanceregisters vaak in het mediamuseum, maar dat is maandag en dinsdag gesloten.
13 uur geleden