Rijksmuseum: code rood is desastreus voor musea
AMSTERDAM (ANP) - Het negatief reisadvies van Duitsland en België vanwege het oplaaiende coronavirus in Noord- en Zuid-Holland is desastreus voor het Rijksmuseum in Amsterdam en andere musea in de regio. Dat staat in een reactie van het museum.
"Tot en met vorige week kwam 55 procent van het totale aantal internationale bezoekers uit België en 20 procent uit Duitsland. We zien sowieso een terugloop van het totale bezoek aan het Rijksmuseum sinds de berichtgeving over Amsterdam."
Volgens een woordvoerster spreken de bezoekers juist veel waardering uit over het Rijksmuseum en geven ze aan dat ze zich er over het algemeen veilig voelen. "Het Rijksmuseum leeft de richtlijnen van het RIVM strikt na."
Toenemend aantal besmettingen
In Amsterdam loopt het aantal coronabesmettingen de laatste tijd flink op. Burgemeester Femke Halsema sprak vorige week de verwachting uit dat het aantal besmettingen dit najaar eerder verder zal oplopen dan afnemen.
Ook in Den Haag zijn veel besmettingen. Het Mauritshuis daar, waar onder meer het wereldberoemde schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer hangt, kreeg alleen donderdag al circa twintig annuleringen van Duitsers en Belgen die al een kaartje hadden gekocht. Tot en met oktober hebben honderden kunstliefhebbers uit deze landen gereserveerd, dus is het aantal afzeggingen op dit moment nog maar een klein percentage, aldus een woordvoerder.
Het museum zag ten tijde van de coronacrisis in verhouding ook al een stijging van het aantal Nederlandse bezoekers, althans procentueel ten opzichte van het aantal buitenlanders. Nederlanders blijven meer in eigen land en vinden de rust in het museum door de beperking van de bezoekersaantallen juist aantrekkelijk, meldt de zegsman.
Meer uit Binnenland
BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.
8 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.
10 uur geleden