Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijksmuseum: code rood is desastreus voor musea

Rijksmuseum: code rood is desastreus voor musea

AMSTERDAM (ANP) - Het negatief reisadvies van Duitsland en België vanwege het oplaaiende coronavirus in Noord- en Zuid-Holland is desastreus voor het Rijksmuseum in Amsterdam en andere musea in de regio. Dat staat in een reactie van het museum.

"Tot en met vorige week kwam 55 procent van het totale aantal internationale bezoekers uit België en 20 procent uit Duitsland. We zien sowieso een terugloop van het totale bezoek aan het Rijksmuseum sinds de berichtgeving over Amsterdam."

Volgens een woordvoerster spreken de bezoekers juist veel waardering uit over het Rijksmuseum en geven ze aan dat ze zich er over het algemeen veilig voelen. "Het Rijksmuseum leeft de richtlijnen van het RIVM strikt na."

Toenemend aantal besmettingen

In Amsterdam loopt het aantal coronabesmettingen de laatste tijd flink op. Burgemeester Femke Halsema sprak vorige week de verwachting uit dat het aantal besmettingen dit najaar eerder verder zal oplopen dan afnemen.

Ook in Den Haag zijn veel besmettingen. Het Mauritshuis daar, waar onder meer het wereldberoemde schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer hangt, kreeg alleen donderdag al circa twintig annuleringen van Duitsers en Belgen die al een kaartje hadden gekocht. Tot en met oktober hebben honderden kunstliefhebbers uit deze landen gereserveerd, dus is het aantal afzeggingen op dit moment nog maar een klein percentage, aldus een woordvoerder.

Het museum zag ten tijde van de coronacrisis in verhouding ook al een stijging van het aantal Nederlandse bezoekers, althans procentueel ten opzichte van het aantal buitenlanders. Nederlanders blijven meer in eigen land en vinden de rust in het museum door de beperking van de bezoekersaantallen juist aantrekkelijk, meldt de zegsman.

Meer uit Binnenland

Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

57 minuten geleden
Kabinet schetst scenario's box 3, kosten schatkist tot 20 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.

1 uur geleden
Treinverkeer blijft verstoord op meerdere trajecten

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.

2 uur geleden
Kabinet wil 5,1 miljard extra besteden aan infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

2 uur geleden
Kabinet wil extra bezuinigen door regels te versimpelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.

2 uur geleden
Begroting Defensie groeit naar bijna 29 miljard euro

DEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.

2 uur geleden
Raad van State: er is geen tijd meer voor uitstel klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - De overheid kan besluiten over klimaatbeleid niet langer uitstellen, vindt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur hekelt dat het kabinet-Jetten nieuwe plannen pas volgend voorjaar wil maken.

2 uur geleden