Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland stopt met adverteren op X

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland stopt met adverteren op X

DEN HAAG (ANP) - De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) stopt met adverteren op X. De overheidsinstantie blijft het socialmediakanaal nog wel gebruiken om vragen van klanten te beantwoorden en om eventuele storingen kenbaar te maken, zegt een woordvoerster.

"Het bereik van X onder onze doelgroep liep de afgelopen maanden al terug. Er zijn alternatieven om de doelgroep te benaderen", aldus de RVO, dat onderdeel is van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Advertenties en campagnes van de RVO stonden al "op conservatief". "Dat betekent dat X extra inspanningen pleegt om onze (betaalde) berichten niet te plaatsen onder religieuze, seksueel getinte of politieke berichten", licht de woordvoerster toe.

Eerder kondigden telecombedrijf VodafoneZiggo, webwinkel bol en de Nederlandse Loterij aan te stoppen met adverteren op X. De Nederlandse Loterij deed dat om "de plaatsing bij ongewenste en ongepaste berichten verder te willen voorkomen". Bol zegt al gestopt te zijn met adverteren toen Elon Musk het voormalige Twitter had overgenomen en wil zijn merk niet langer verbinden aan X. Ook VodafoneZiggo zegt dat adverteren op X op het moment niet past bij de merken van het bedrijf.

Meerdere grote bedrijven, zoals IBM, Walt Disney en Apple, maakten de afgelopen tijd bekend te stoppen op het platform in verband met antisemitisme op X. Dat deden ze nadat onderzoeksgroep Media Matters screenshots publiceerde van advertenties die te zien waren onder berichten waarin de ideeën van Adolf Hitler of het Derde Rijk werden opgehemeld.

Meer uit Financieel

Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

44 minuten geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

1 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

1 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

2 uur geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

2 uur geleden
Bedrijf achter pretpark van zakenman Hennie van der Most failliet

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.

2 uur geleden