Rijkhoff helpt Ajax met eerste treffers aan ruime zege op MVV
AMSTERDAM (ANP) - Jong Ajax heeft in de Keuken Kampioen Divisie mede dankzij Julian Rijkhoff een ruime 3-0-zege geboekt op MVV. De 19-jarige spits, die onlangs terugkeerde bij de Amsterdamse club, tekende voor de eerste twee treffers. Door de nederlaag laat MVV de kans liggen om de eerste plaats in de derde periode over te nemen van ADO Den Haag.
Rijkhoff speelde enkele jaren in de jeugd van Borussia Dortmund, voordat hij Dortmund weer verruilde voor Amsterdam. Hij maakte vorige week in het duel met Jong FC Utrecht zijn debuut in het betaalde voetbal. Tegen MVV maakte hij in de 18e minuut zijn eerste treffer met een schuiver van afstand. Hij verdubbelde na een half uur uit een rebound de voorsprong.
Rijkhoff en Kian Fitz-Jim raakten na rust de paal naast MVV-keeper Romain Matthys, waarna Nassef Chourak uit een moeilijke hoek de 3-0 binnenkopte.
Na een opmerkelijk duel met vier strafschoppen, waarvan er twee werden gemist, won Jong AZ met 2-1 bij Jong FC Utrecht. Jesse van de Haar miste vanaf elf meter namens Utrecht, waarna AZ-aanvaller Nick Koster zijn penalty wel binnenschoot. Koster faalde na rust bij zijn tweede strafschop, maar ploeggenoot Ro-Zangelo Daal tekende even later voor de 0-2 van AZ. Utrecht-aanvoerder Silas Andersen benutte daarna ook nog een penalty voor de 1-2.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
8 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden