Rijkhoff helpt Ajax met eerste treffers aan ruime zege op MVV
AMSTERDAM (ANP) - Jong Ajax heeft in de Keuken Kampioen Divisie mede dankzij Julian Rijkhoff een ruime 3-0-zege geboekt op MVV. De 19-jarige spits, die onlangs terugkeerde bij de Amsterdamse club, tekende voor de eerste twee treffers. Door de nederlaag laat MVV de kans liggen om de eerste plaats in de derde periode over te nemen van ADO Den Haag.
Rijkhoff speelde enkele jaren in de jeugd van Borussia Dortmund, voordat hij Dortmund weer verruilde voor Amsterdam. Hij maakte vorige week in het duel met Jong FC Utrecht zijn debuut in het betaalde voetbal. Tegen MVV maakte hij in de 18e minuut zijn eerste treffer met een schuiver van afstand. Hij verdubbelde na een half uur uit een rebound de voorsprong.
Rijkhoff en Kian Fitz-Jim raakten na rust de paal naast MVV-keeper Romain Matthys, waarna Nassef Chourak uit een moeilijke hoek de 3-0 binnenkopte.
Na een opmerkelijk duel met vier strafschoppen, waarvan er twee werden gemist, won Jong AZ met 2-1 bij Jong FC Utrecht. Jesse van de Haar miste vanaf elf meter namens Utrecht, waarna AZ-aanvaller Nick Koster zijn penalty wel binnenschoot. Koster faalde na rust bij zijn tweede strafschop, maar ploeggenoot Ro-Zangelo Daal tekende even later voor de 0-2 van AZ. Utrecht-aanvoerder Silas Andersen benutte daarna ook nog een penalty voor de 1-2.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
8 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
13 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden