Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Rijke landen hebben helft coronavaccins al gereserveerd'

'Rijke landen hebben helft coronavaccins al gereserveerd'

LONDEN (ANP) - Rijke landen waar in totaal 13 procent van de wereldbevolking woont, hebben volgens Oxfam al de helft van de coronavaccins opgekocht voor ze zijn gemaakt. De mensenrechtenorganisatie waarschuwt dat hierdoor zeker twee derde van de wereldbevolking pas in 2022 toegang krijgt tot een vaccin.

Doordat rijke landen 51 procent van de vaccins opkopen, vissen veel armere landen achter het net, stelt Oxfam. "Zelfs in het enorm onwaarschijnlijke geval dat alle vijf veelbelovende vaccins een succes worden, dan nog zit een groot deel van de wereld tot 2022 zonder vaccin."

Oxfam waarschuwt dat het vaccin niet goed verdeeld wordt op de dag dat de ministers van Financiën van de G20-landen samenkomen voor overleg over het coronavirus. De mensenrechtenorganisatie roept landen en grote farmaceutische bedrijven op om het vaccin gratis beschikbaar te maken voor iedereen. De prijzen die nu worden genoemd voor een inenting, vanaf 10 euro tot ongeveer 33 euro, zouden er volgens Oxfam voor zorgen dat arme mensen zich niet kunnen laten inenten.

"Een gratis vaccin is alleen mogelijk als de grote farmaceuten toestaan dat vaccins wereldwijd op grote schaal worden gemaakt en als ze hun kennis delen", aldus Oxfam in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

1 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

2 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

2 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

2 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

3 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

3 uur geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

3 uur geleden