Rijkaard en Gullit openen eigen Cruyff Court
AMSTERDAM (ANP) - Op het Balboaplein in Amsterdam West hebben oud-voetbalinternationals Frank Rijkaard en Ruud Gullit hun eigen Cruyff Court geopend, een trapveldje met kunstgras. Voor de twee was de locatie bijzonder, omdat ze daar zelf samen hun eerste balletjes trapten.
Rijkaard, die ambassadeur is van de Cruyff Foundation, zei bij de opening: "Hier maakte ik nieuwe vrienden, speelde ik voor het eerst in een team en werd ik steeds beter. Het zou mooi zijn als hier - op het Cruyff Court Frank Rijkaard & Ruud Gullit - de nieuwe Cruijff geboren wordt!"
De Cruyff Courts vormen in woonwijken een veilige plek voor kinderen om een potje te voetballen. Volgens de website van de Cruyff Foundation, die is opgericht door voetballegende Johan 'nummer 14' Cruijff, is sport "een universele taal voor kinderen, ongeacht hun achtergrond, cultuur, religie of beperking. Sport zorgt voor persoonlijke ontwikkeling, zelfvertrouwen en verbinding".
De eerste Cruyff Court werd in 2003 aangelegd. Intussen zijn er meer dan 250, ook in het buitenland.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.
3 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Steven Berghuis sprak van een "goede eerste stap" na de gewonnen uitwedstrijd bij FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League (1-4). Het duel in Servië was de eerste officiële wedstrijd onder de nieuwe trainer Míchel.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen Ferencváros tot een goed einde te brengen. De ploeg van trainer John van den Brom ging met 1-2 onderuit in een nagenoeg volle Veste.
13 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Ajax is goed aan het nieuwe Europese seizoen begonnen. De club was in een uitwedstrijd veel te sterk voor FK Vojvodina (1-4) en heeft een goede uitgangspositie voor de return van volgende week in de Johan Cruijff ArenA voor een plek in de derde voorronde van de Conference League.
13 uur geleden