Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijgedrag taxichauffeur getoetst om schades te voorkomen

Rijgedrag taxichauffeur getoetst om schades te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Taxichauffeurs kunnen hun rijgedrag laten toetsen om daarmee schades te voorkomen en taxibedrijven weer aantrekkelijk te maken voor reguliere verzekeraars. De Vereende, een verzekeraar die vooral dienst doet als vangnet voor verzekerden die vanwege het hoge risico bijna nergens anders terechtkunnen, introduceert namelijk de RijBeterBox, een soort zwarte doos die rijgegevens bijhoudt.

Door het hoge aantal ongevallen met taxi's zijn verzekeraars minder happig geworden om taxibedrijven te verzekeren. Uit de schadecijfers van de Vereende blijkt dat taxi’s de afgelopen vijf jaar veel vaker schade rijden dan personenauto’s. Daarbij ligt het schadebedrag gemiddeld 50 procent hoger. Wat meespeelt bij het vaker rijden van schade door taxi's is dat ze meer kilometers maken en vaker in binnensteden rijden.

Vanaf 1 februari volgend jaar kunnen taxiklanten van de Vereende zonder extra kosten hun rijgedrag meten met de box. Ten eerste helpt het volgens de verzekeraar om chauffeurs inzicht te geven in het eigen rijgedrag. Daarnaast roept de Vereende andere verzekeraars op om chauffeurs met een goede score weer als klant aan te nemen. Lukt dit niet, dan biedt de Vereende chauffeurs die bewezen veilig rijden een korting op de premie aan tot 30 procent.

Het initiatief van de Vereende wordt gesteund door Veilig Verkeer Nederland en vervoersbrancheorganisatie KNV.

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

47 minuten geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

1 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

4 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

5 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

6 uur geleden