Rijgedrag taxichauffeur getoetst om schades te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Taxichauffeurs kunnen hun rijgedrag laten toetsen om daarmee schades te voorkomen en taxibedrijven weer aantrekkelijk te maken voor reguliere verzekeraars. De Vereende, een verzekeraar die vooral dienst doet als vangnet voor verzekerden die vanwege het hoge risico bijna nergens anders terechtkunnen, introduceert namelijk de RijBeterBox, een soort zwarte doos die rijgegevens bijhoudt.
Door het hoge aantal ongevallen met taxi's zijn verzekeraars minder happig geworden om taxibedrijven te verzekeren. Uit de schadecijfers van de Vereende blijkt dat taxi’s de afgelopen vijf jaar veel vaker schade rijden dan personenauto’s. Daarbij ligt het schadebedrag gemiddeld 50 procent hoger. Wat meespeelt bij het vaker rijden van schade door taxi's is dat ze meer kilometers maken en vaker in binnensteden rijden.
Vanaf 1 februari volgend jaar kunnen taxiklanten van de Vereende zonder extra kosten hun rijgedrag meten met de box. Ten eerste helpt het volgens de verzekeraar om chauffeurs inzicht te geven in het eigen rijgedrag. Daarnaast roept de Vereende andere verzekeraars op om chauffeurs met een goede score weer als klant aan te nemen. Lukt dit niet, dan biedt de Vereende chauffeurs die bewezen veilig rijden een korting op de premie aan tot 30 procent.
Het initiatief van de Vereende wordt gesteund door Veilig Verkeer Nederland en vervoersbrancheorganisatie KNV.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
2 uur geleden