Rijgedrag taxichauffeur getoetst om schades te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Taxichauffeurs kunnen hun rijgedrag laten toetsen om daarmee schades te voorkomen en taxibedrijven weer aantrekkelijk te maken voor reguliere verzekeraars. De Vereende, een verzekeraar die vooral dienst doet als vangnet voor verzekerden die vanwege het hoge risico bijna nergens anders terechtkunnen, introduceert namelijk de RijBeterBox, een soort zwarte doos die rijgegevens bijhoudt.
Door het hoge aantal ongevallen met taxi's zijn verzekeraars minder happig geworden om taxibedrijven te verzekeren. Uit de schadecijfers van de Vereende blijkt dat taxi’s de afgelopen vijf jaar veel vaker schade rijden dan personenauto’s. Daarbij ligt het schadebedrag gemiddeld 50 procent hoger. Wat meespeelt bij het vaker rijden van schade door taxi's is dat ze meer kilometers maken en vaker in binnensteden rijden.
Vanaf 1 februari volgend jaar kunnen taxiklanten van de Vereende zonder extra kosten hun rijgedrag meten met de box. Ten eerste helpt het volgens de verzekeraar om chauffeurs inzicht te geven in het eigen rijgedrag. Daarnaast roept de Vereende andere verzekeraars op om chauffeurs met een goede score weer als klant aan te nemen. Lukt dit niet, dan biedt de Vereende chauffeurs die bewezen veilig rijden een korting op de premie aan tot 30 procent.
Het initiatief van de Vereende wordt gesteund door Veilig Verkeer Nederland en vervoersbrancheorganisatie KNV.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
10 uur geleden