Rijgedrag taxichauffeur getoetst om schades te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Taxichauffeurs kunnen hun rijgedrag laten toetsen om daarmee schades te voorkomen en taxibedrijven weer aantrekkelijk te maken voor reguliere verzekeraars. De Vereende, een verzekeraar die vooral dienst doet als vangnet voor verzekerden die vanwege het hoge risico bijna nergens anders terechtkunnen, introduceert namelijk de RijBeterBox, een soort zwarte doos die rijgegevens bijhoudt.
Door het hoge aantal ongevallen met taxi's zijn verzekeraars minder happig geworden om taxibedrijven te verzekeren. Uit de schadecijfers van de Vereende blijkt dat taxi’s de afgelopen vijf jaar veel vaker schade rijden dan personenauto’s. Daarbij ligt het schadebedrag gemiddeld 50 procent hoger. Wat meespeelt bij het vaker rijden van schade door taxi's is dat ze meer kilometers maken en vaker in binnensteden rijden.
Vanaf 1 februari volgend jaar kunnen taxiklanten van de Vereende zonder extra kosten hun rijgedrag meten met de box. Ten eerste helpt het volgens de verzekeraar om chauffeurs inzicht te geven in het eigen rijgedrag. Daarnaast roept de Vereende andere verzekeraars op om chauffeurs met een goede score weer als klant aan te nemen. Lukt dit niet, dan biedt de Vereende chauffeurs die bewezen veilig rijden een korting op de premie aan tot 30 procent.
Het initiatief van de Vereende wordt gesteund door Veilig Verkeer Nederland en vervoersbrancheorganisatie KNV.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
44 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.
4 uur geleden