Rijendik langs IJ voor intocht SAIL Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Langs het IJ in Amsterdam staan rijendik bezoekers voor de intocht van SAIL. Achter het Centraal Station en aan de noordkant bij Filmmuseum EYE hebben zich veel mensen verzameld om de parade van tallships en historische schepen te zien. Ook op andere plekken langs de kades is het druk. Veel mensen zitten te picknicken en de sfeer is gemoedelijk.
Vanaf het IJ varen nog veel plezierbootjes richting het Noordzeekanaal om aan te haken bij de intocht.
De eerste vaartuigen varen naar verwachting tussen 14.00 en 14.30 uur over het water tussen het Centraal Station en de Sixhaven, waar ze worden verwelkomd met saluutschoten. Voorop vaart de Clipper Stad Amsterdam, een driemaster met onder anderen burgemeester Femke Halsema aan boord.
Dagjesmensen
Woensdagochtend vertrokken alle schepen voor de SAIL-In vanuit IJmuiden. Langs de kant staan op verschillende plekken mensen te kijken naar de parade, ziet een verslaggever. Zo is de kade bij Velsen-Noord en -Zuid helemaal vol en staat bij Beverwijk een rij campers met dagjesmensen.
De bewoners van de flat in Velsen-Zuid, die uitkijkt op het kanaal, hebben hun balkons voor de gelegenheid verhuurd. Voor 75 euro kunnen geïnteresseerden het nautische spektakel van bovenaf bekijken. Ook de passagiers van cruiseschip Ocean Majesty, afgemeerd in Velsen-Noord, zitten op de eerste rij en kijken hun ogen uit.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden