Rijen op Schiphol reiken tot in de buitenlucht
SCHIPHOL (ANP) - Op luchthaven Schiphol zijn rijen tot in de buitenlucht ontstaan door de grote drukte dit pinksterweekend. Het vliegveld kampt dit voorjaarsseizoen met gebrek aan personeel waardoor de wachttijden voor passagiers flink oplopen. Schiphol zelf noemt de drukte op zaterdag behapbaar, maar er circuleren op sociale media ook berichten van ontevreden reizigers die uren moesten wachten.
"Ook voor vandaag geldt: het is een drukke dag. Er staan rijen en die lopen goed door", laat een woordvoerster van de luchthaven weten. "Het is druk, maar behapbaar."
Wegens de drukte tijdens het pinksterweekend is ook kantoorpersoneel ingezet om op de luchthaven de drukte in goede banen te leiden. Deze medewerkers helpen onder andere bij de controles van de vluchttijden van passagiers, die maximaal vier uur voor hun vlucht de vertrekhallen in mogen.
Annuleringen
Op Twitter schrijft een reiziger: "Ik geloofde niet in de hel tot dat ik op Schiphol aankwam vandaag". Bij het bericht staan foto's van lange rijen, zowel binnen als buiten de vertrekhallen.
Enkele reizigers van luchtvaartmaatschappij KLM van wie de vlucht is geannuleerd zijn boos omdat zij hier pas kort voor vertrek informatie over kregen.
Manager van professionele sporters René Cloo hoorde na zijn rit vanuit Zwolle pas op Schiphol dat zijn vlucht naar Boedapest was geannuleerd. "Het gaat grote zakelijke gevolgen hebben, naast de enorme kosten van circa 1500 euro die we voor deze reis hebben gemaakt", meldt Cloo via WhatsApp. Hij had rond de Champions League-finale handbal voor vrouwen in Hongarije zakelijke gesprekken gepland.
Vast
Facilitair projectleider Erik Freerks zegt vanuit Dublin al sinds vrijdagochtend "vast te zitten" in de Ierse hoofdstad door de annuleringen van KLM. Hij was zaterdagochtend al bezig zijn bagage in te checken op het vliegveld van Dublin toen hij hoorde dat de vlucht niet doorging, nadat zijn terugvlucht vrijdag ook al was gecanceld. "Het was triest om te zien, want het personeel hier wist ook van niets en was al bezig met inchecken", zegt hij in een telefoongesprek.
KLM, de grootste luchtvaartmaatschappij op Schiphol, kondigde aan dit pinksterweekend dagelijks tot wel 50 vluchten te schrappen om de drukte op de luchthaven beheersbaar te houden. De bewuste vluchten uit Dublin en naar Boedapest gingen niet door vanwege een ongunstige windrichting in combinatie met beperkte capaciteit op de landingsbanen, zegt een woordvoerder.
Niet voor iedereen was het echter een drama op Schiphol. "We waren goed voorbereid vanwege alle negatieve berichten. Maar de enorm lange rij liep snel door. En het viel me op dat de medewerkers zo vriendelijk bleven, zelfs bij een kleine storing bij de security", zegt HR-directeur Caroline van den Broek uit Haarlem voorafgaand aan haar vlucht naar het Italiaanse Bari.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
1 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
4 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na een zomer van klimaatextremen en bosbranden laat het kabinet te weinig van zich horen over het klimaat, vinden linkse Kamerleden die meelopen met de klimaatmars in Amsterdam. Christine Teunissen van de Partij voor de Dieren zei dat ze wel wat meer had verwacht van het kabinet onder premier Rob Jetten, die als klimaatminister "hele goede voorstellen" heeft gedaan. De huidige klimaatminister Stientje van Veldhoven verdedigde zich met de woorden dat ze juist is begonnen met een "versnelling".
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
12 uur geleden