Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijen met wachtende klanten bij met name kledingwinkels en IKEA

Rijen met wachtende klanten bij met name kledingwinkels en IKEA

DEN HAAG (ANP) - Klanten hoeven vanaf woensdag geen afspraak meer te maken om te winkelen en dat zorgt voor extra drukte. In het centrum van de grote steden en bij IKEA in Barendrecht staan buiten rijen met wachtende klanten. Winkels mogen per 25 vierkante meter één klant ontvangen. Daardoor ontstaan in het centrum van Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag vooral bij kledingwinkels buiten rijen met wachtende klanten. In de grote vier steden zijn er rijen bij onder meer Zara, Bershka, Primark, Pull&Bear, warenhuis TK Maxx, JD Sports, kledingketen Stradivarius, sneakerwinkel Snipes en Action.

Op de Grote Marktstraat in Den Haag, een brede winkelstraat waar onder meer De Bijenkorf en HEMA zijn gevestigd, hebben de meeste winkels voorzorgsmaatregelen genomen met hekken en tape op de grond. In de smalle Spuistraat in Den Haag staan vrijwel geen rijen, op twee winkels na waar sportkleding en -schoenen worden verkocht. De meeste mensen houden zich aan de aangegeven looprichting.

De situatie in de winkelstraten van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht is vergelijkbaar. In Utrecht staat een flinke rij voor de Zara op Vredenburg en in Hoog Catharijne is het behoorlijk druk. Er is veel winkelend publiek waarbij het opvalt dat vooral vriendinnengroepen er een uitje van maken met veel tassen en een drankje en snack in de hand. Winkelpersoneel controleert of de rijen niet te lang worden. Mensen worden ook echt weggestuurd bij de Bershka.

Kalverstraat

In de Kalverstraat in Amsterdam zijn ook hoofdzakelijk jonge vrouwen aan het shoppen. Bij veel kledingwinkels staat een rij van ongeveer twintig mensen.

RTV Rijnmond meldt dat bij IKEA Barendrecht "honderden mensen in de rij staan". IKEA laat weten "alles in goede banen te leiden met onder meer dranghekken en borden die aangeven om 1,5 meter afstand te houden". Verder attenderen medewerkers van het meubelwarenhuis klanten erop om afstand te houden en zich aan de hygiënemaatregelen te houden. Als de wachttijd te lang wordt, zal IKEA de klanten vragen om op een later moment terug te komen. "We zijn zeven dagen per week open, dus als het erg druk wordt dan kunnen mensen beter een andere keer komen", laat een woordvoerster weten.

Medewerkers van Action en Blokker merken dat klanten blij zijn dat ze weer normaal kunnen komen winkelen. "We ontvangen veel positieve reacties", vertelt de woordvoerster van Blokker. "Het is drukker dan normaal, maar we blijven alert op het naleven van de voorwaarden waar we ons aan moeten houden." Medewerkers van Action kregen zelfs bloemen van een klant, die zo blij was dat de winkel weer zonder beperkingen open is. Volgens de woordvoerder van Action werd het in veel winkels vanaf 10.00 uur 's ochtends "aanzienlijk drukker".

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto's en naam van overleden man (49) in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De politie heeft vier foto's en de naam gedeeld van de 49-jarige man uit Schiedam die donderdag 29 januari dood werd aangetroffen in zijn woning aan de Dirk van Wassenaarsstraat in de Zuid-Hollandse stad. De politie sluit een misdrijf niet uit en is op zoek naar getuigen die het slachtoffer de afgelopen twee weken hebben gezien.

3 minuten geleden
Code rood in Groningen verlengd tot 14.00 uur

DE BILT (ANP) - In Groningen geldt nog tot 14.00 uur code rood vanwege verraderlijke gladheid. Eerder werd de weerswaarschuwing al verlengd van 10.00 uur tot 12.00 uur voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. In Friesland en Drenthe gaat de waarschuwing om 12.00 uur over in code geel. Groningen volgt dan om 14.00 uur.

24 minuten geleden
Treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart

SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.

1 uur geleden
Treinverkeer Noord-Nederland kan tot 12.00 uur niet opstarten

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.

1 uur geleden
DHL legt bezorging in het noorden stil om code rood

UTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Code rood geldt langer in het noorden, tot 12.00 uur

GRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."

2 uur geleden
Wegenwacht rijdt woensdagochtend niet in het noorden

ASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.

2 uur geleden