Rijen mensen voor winkels in aanloop naar lockdown
RIJSWIJK (ANP) - Mensen lijken maandagmiddag nog snel een aantal boodschappen te willen doen bij winkels die mogelijk dinsdag voor langere tijd gesloten zullen zijn. Uit een rondgang van het ANP is te merken dat het op veel plekken druk is.
Zo staan er voor meerdere winkels in koopcentrum In de Bogaard in Rijswijk rijen mensen nu bekend is geworden dat niet-essentiële winkels al in de nacht van maandag op dinsdag dicht moeten wegens het grote aantal coronabesmettingen. Bij onder meer de cosmeticawinkels Douglas en Rituals en bij de Hema en boekhandel Bruna is er grote drukte.
Een man die bij Bruna in Rijswijk in de rij staat, vindt het goed dat de meeste winkels dichtgaan. "De mensen volgens de regels niet op. Ik zie nog te veel mensen zonder mondkapjes en dan is dit de consequentie." Bertie Beekman wacht in de rij bij Rituals omdat ze nog snel wat kerstcadeautjes voor de kinderen wil kopen. "Ik vind het goed dat alles dichtgaat, het had al eerder moeten gebeuren."
Bibliotheek
Ook zijn er mensen die nog snel een boek willen lenen nu de coronamaatregelen worden verscherpt. Zo staat er maandagmiddag voor de bibliotheek in Roermond een lange rij mensen te wachten. Ook zijn er mensen die nog snel een kerstboom kopen nu het nog kan. In onder meer Eindhoven is het druk bij verkooppunten van kerstbomen.
In het centrum van Dronten is het eveneens enorm druk. Er is, net als tijdens het begin van de eerste coronagolf, een run op wc-papier in sommige winkels. Voor een drankenwinkel en drogist staan lange rijen mensen te wachten. Ook in het centrum van Houten is het erg druk. Ook daar staan voor bijna alle winkels lange rijen.
Ook in Maastricht zijn veel mensen op straat. "We zien dat het langzaam drukker wordt in de binnenstad. We houden de situatie constant in de gaten en waar nodig nemen we maatregelen." Dat is nog niet aan de orde, aldus een woordvoerder van de gemeente Maastricht. "Bij het treffen van maatregelen moet je onder meer denken aan eenrichtingsverkeer in drukke straten."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
33 minuten geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
18 uur geleden