Rijen mensen voor winkels in aanloop naar lockdown
RIJSWIJK (ANP) - Mensen lijken maandagmiddag nog snel een aantal boodschappen te willen doen bij winkels die mogelijk dinsdag voor langere tijd gesloten zullen zijn. Uit een rondgang van het ANP is te merken dat het op veel plekken druk is.
Zo staan er voor meerdere winkels in koopcentrum In de Bogaard in Rijswijk rijen mensen nu bekend is geworden dat niet-essentiƫle winkels al in de nacht van maandag op dinsdag dicht moeten wegens het grote aantal coronabesmettingen. Bij onder meer de cosmeticawinkels Douglas en Rituals en bij de Hema en boekhandel Bruna is er grote drukte.
Een man die bij Bruna in Rijswijk in de rij staat, vindt het goed dat de meeste winkels dichtgaan. "De mensen volgens de regels niet op. Ik zie nog te veel mensen zonder mondkapjes en dan is dit de consequentie." Bertie Beekman wacht in de rij bij Rituals omdat ze nog snel wat kerstcadeautjes voor de kinderen wil kopen. "Ik vind het goed dat alles dichtgaat, het had al eerder moeten gebeuren."
Bibliotheek
Ook zijn er mensen die nog snel een boek willen lenen nu de coronamaatregelen worden verscherpt. Zo staat er maandagmiddag voor de bibliotheek in Roermond een lange rij mensen te wachten. Ook zijn er mensen die nog snel een kerstboom kopen nu het nog kan. In onder meer Eindhoven is het druk bij verkooppunten van kerstbomen.
In het centrum van Dronten is het eveneens enorm druk. Er is, net als tijdens het begin van de eerste coronagolf, een run op wc-papier in sommige winkels. Voor een drankenwinkel en drogist staan lange rijen mensen te wachten. Ook in het centrum van Houten is het erg druk. Ook daar staan voor bijna alle winkels lange rijen.
Ook in Maastricht zijn veel mensen op straat. "We zien dat het langzaam drukker wordt in de binnenstad. We houden de situatie constant in de gaten en waar nodig nemen we maatregelen." Dat is nog niet aan de orde, aldus een woordvoerder van de gemeente Maastricht. "Bij het treffen van maatregelen moet je onder meer denken aan eenrichtingsverkeer in drukke straten."
Meer uit Binnenland
GENEMUIDEN (ANP) - Bij het vrijkomen van een gevaarlijke stof bij een bedrijf in het Overijsselse Genemuiden zijn elf gewonden gevallen. Dat meldt de veiligheidsregio.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend dertien mensen aangehouden bij ongeregeldheden in Den Haag. In de Schilderswijk werd de overwinning van Marokko op Nederland gevierd en gingen honderden mensen de straat op. Na enige tijd sloeg de sfeer om.
1 uur geledenLISSERBROEK (ANP) - De politie heeft na bijna 24 jaar een man aangehouden in een verkrachtingszaak. Hij wordt ervan verdacht in 2002 een toen 16-jarig meisje te hebben verkracht in Lisserbroek. De verdachte is een 64-jarige man uit de gemeente Haarlemmermeer, meldt de politie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag excuses aangeboden voor de lange duur van het onderzoek naar de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken op 25 juli 2020. "Het tijdverloop is niet goed te praten en heeft te lang geduurd", zei de officier van justitie bij aanvang van de drukbezochte strafzaak in de rechtbank op Schiphol. De excuses waren gericht aan verdachte Jamal T. (33) en de nabestaanden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het percentage baby's en kleuters dat is gevaccineerd is licht gedaald ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in een rapport van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) over de vaccinatiegraad, waarin het percentage kinderen dat is gevaccineerd jaarlijks wordt onderzocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Haagse Schilderswijk is de ergste onrust voorbij na de winst van Marokko op Nederland op het WK. Momenteel speelt het zich vooral nog af in de zijstraten van de Vaillantlaan.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de buurt van de Kruiskade in het centrum van Rotterdam zijn vier mensen opgepakt bij ongeregeldheden. Op straat werd feestgevierd na de winst van Marokko op Nederland, maar de sfeer sloeg na enige tijd om.
3 uur geleden