Rijen bij paspoortcontroles Schiphol door te weinig marechaussees
SCHIPHOL (ANP) - Aankomende reizigers op Schiphol krijgen zaterdag te maken met lange rijen voor de paspoortcontroles. Die worden veroorzaakt door onderbezetting bij de Marechaussee, onder meer door ziekmeldingen als gevolg van corona. Volgens een woordvoerder van de Marechaussee was het probleem het grootst in de vroege dienst op de luchthaven en worden de tekorten in de loop van de dag kleiner.
Op Twitter klagen verschillende reizigers dat ze lang moeten wachten tot ze door de paspoortcontrole kunnen en hun bagage op kunnen halen. Verschillende foto's laten lange rijen zien die zich door het gebied met tax-freewinkels slingeren.
Hoe lang de wachttijd is, kan de woordvoerder van de Marechaussee niet zeggen. "Het is een heel drukke dag en we doen onze best om met minder mensen toch de stroom reizigers te verwerken", aldus de zegsman. "Maar daarbij doen we geen concessies aan de veiligheid."
Door de problemen bij de paspoortcontrole is het ook druk in de bagagehallen op de luchthaven, laat een woordvoerder van Schiphol weten. Voor vertrekkende reizigers is de drukte zaterdag minder groot. De luchthaven stelt dat de wachttijd voor de beveiliging ongeveer een uur bedraagt.
De afgelopen maanden zorgde een tekort aan beveiligers regelmatig voor veel drukte op Schiphol. De luchthaven besloot sinds juli maximale passagiersaantallen in te stellen en verlengde die limieten onlangs tot en met maart. De chaos op het vliegveld leidde ook tot het vertrek van topman Dick Benschop.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.
2 uur geleden