Rijeka wint bij Hajduk Split in aanloop naar thuisduel met AZ
SPLIT (ANP) - De Kroatische club HNK Rijeka, de aanstaande tegenstander van AZ in de Europa League, heeft het laatste competitieduel in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen de Alkmaarders gewonnen. Rijeka won bij Hajduk Split met 2-1.
Rijeka, de nummer 4 van de Kroatische competitie, kwam na 10 minuten op achterstand na een benutte strafschop van Mijo Caktas. Stjepan Loncar maakte nog voor rust gelijk en Luka Menalo bezorgde de bezoekers een zege.
AZ gaat donderdag in Kroatië proberen een plek in de knock-outfase van de Europa League veilig te stellen. De Alkmaarse club heeft 8 punten, net als Real Sociedad. De Spanjaarden wachten de uitwedstrijd tegen Napoli (10 punten).
AZ leeft met weinig vertrouwen toe naar het cruciale Europese duel. Zondag ging op eigen veld de thuiswedstrijd tegen FC Groningen met 2-1 verloren, een dag nadat de club uit Alkmaar trainer Arne Slot ontsloeg.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
5 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
20 uur geleden