Rijeka wint bij Hajduk Split in aanloop naar thuisduel met AZ
SPLIT (ANP) - De Kroatische club HNK Rijeka, de aanstaande tegenstander van AZ in de Europa League, heeft het laatste competitieduel in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen de Alkmaarders gewonnen. Rijeka won bij Hajduk Split met 2-1.
Rijeka, de nummer 4 van de Kroatische competitie, kwam na 10 minuten op achterstand na een benutte strafschop van Mijo Caktas. Stjepan Loncar maakte nog voor rust gelijk en Luka Menalo bezorgde de bezoekers een zege.
AZ gaat donderdag in Kroatië proberen een plek in de knock-outfase van de Europa League veilig te stellen. De Alkmaarse club heeft 8 punten, net als Real Sociedad. De Spanjaarden wachten de uitwedstrijd tegen Napoli (10 punten).
AZ leeft met weinig vertrouwen toe naar het cruciale Europese duel. Zondag ging op eigen veld de thuiswedstrijd tegen FC Groningen met 2-1 verloren, een dag nadat de club uit Alkmaar trainer Arne Slot ontsloeg.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
9 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
13 uur geleden