'Ridouan Taghi regelde moord Wiersum via moordmakelaar'
AMSTERDAM (ANP) - Ridouan Taghi heeft de moord op Derk Wiersum via een moordmakelaar geregeld. Dat staat in informatie die aan het onderzoeksteam is aangeleverd door het Team Criminele Inlichtingen (TCI) van de recherche. Dat zei het Openbaar Ministerie woensdag in een toelichting op de stand zaken in het onderzoek, tijdens een inleidende zitting tegen verdachte Anouar T. (26), een verre neef van Taghi.
De TCI-informatie meldt verder dat er voor de moord met gescheiden dadergroepen is gewerkt. Er waren zogeheten spotters actief, personen die onder meer voorverkenningen doen. Daarnaast opereerden er hitters, de daadwerkelijke uitvoerders van de moord. Er werd gecommuniceerd via cryptotelefoons.
Volgens het OM komt de TCI-informatie over de hitters en spotters overeen met het bewijs dat nu toe in het onderzoek is verzameld. Ook daarin is sprake van gescheiden groepen.
Derk Wiersum was de advocaat van Nabil B., kroongetuige in het liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is hoofdverdachte in dat proces.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
45 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
12 uur geleden